Мартін Брест: "Парад - це гордість, що в нас є армія"

Політика
22.08 16:50
Олена Марченко
8007
1

Українські політики не втомлюються лякати суспільство повномасштабним вторгненням сусідів на територію нашої держави. Тому багато хто знову почав замислюватися - чи зможуть наші воїни зупинити ворога, якщо трапиться найгірше.

Про атмосферу в рядах Збройних Сил України, настроях і забезпечення ми поговорили з Мартіном Брестом - такий позивний носить відомий активіст, воїн-доброволець з 72-ой ОМБР.

- Мартін, що зараз відбувається в українській армії?

- Про це говорити можна кілька годин. Скажу коротко - з плюсів у нас є армія, вона боєздатна, навчена. Бракує нашій армії того ж, що і іншим сферам. По-перше - в армії дуже великий запит на мізки, по-друге, дуже великий запит на людей. Чомусь не горять у нас молоді люди йти в армію ні з мобілізації, ні на контракт.

- Якщо завтра буде повномасштабне вторгнення - армія готова?

- Повномасштабне вторгнення наші сусіди не потягнуть. Будь-яка людина, яка трохи розуміється у військовій справі, знає, що для цього потрібен корпус хоча б в 600 тисяч чоловік. Уявіть, що означає зібрати таку кількість людей і розгорнути інфраструктуру, що дозволяє зосередиться в одному місці, щоб потім наступати. Таке буває тільки в кіно.

Читайте також: Україні не загрожує повернення Януковича: ніхто не повірить

Можливі бліц-удари невеликими силами - до двох бригад. Згадайте, як було в Іловайську - зайшли кілька невеликих груп.

- Чому наша влада і чиновники постійно нас лякають повномасштабним вторгненням? Нещодавно Євген Марчук заявив, що можливе вторгнення Білорусії, Олександр Турчинов каже про введення надзвичайного стану. Навіщо?

- Марчук у нас хто зараз? Правильно, ніхто - експерт, яких у нас багатото. Якщо говорити про людей, які реально приймають рішення - про того ж Турчинова, то ймовірність введення військового стану у нас зберігається з 2014 року. І всі розуміють, що військовий стан - це загибель для економіки країни. І введуть його тільки в дуже-дуже крайньому випадку. Заява Турчинова - це меседж нашим сусідам про те, що ми в крайньому випадку готові ризикнути. Так що не потрібно думати, що влада нас лякає.

- У соціальних мережах багато людей критикують майбутній парад до Дня Незалежності - мовляв, не на часі, інші виступають "за". Яке Ваше бачення?

- Давайте розглянемо - що таке люди. По-перше, у нас є 200 тисяч відслужили воїнів, є їхні друзі, родичі, співчуваючі, є волонтери - їм цей парад дуже потрібен. Парад - це гордість за те, що у нас утворилася армія. І я теж пишаюся, що вклав свої сили на 1/200 000-ну. Левова частка людей, які зараз живуть біля мене кажуть: О, парад - прикольно!

Читайте також: Військові занурять центр Києва в транспортний апокаліпсис

А є ще якась група населення, яким цей парад не подобається. Але що я встиг помітити - більшість людей, які виступають проти параду, не мають відношення до армії. А ще ці люди ставляться погано не тільки до параду, але і до всього, що їх оточує в цьому житті. Їм все погано, вони недооцінені, ображені і т.д. Ну є такі люди, яким завжди все погано і всі у них винні, крім них самих - від цієї категорії людей нікуди не дітися.

- Зараз в Києві триває суд над бійцями "Торнадо". Періодично такі історії спливають. Як ставляться Ваші товариші по службі до цього?

- За весь час, що перебуваю на полігоні під Дніпром, я не чув жодної розмови на цю тему. Більш того, є негласне правило: якщо тебе там не було, то нічого й висновки робити або обговорювати.

- Комбат і нардеп Семен Семенченко стверджує, що влада садить патріотів.

- На початку війни я такого персонажа пам'ятаю. Він чимось там командував ... Напевно. Я читав в "Фейсбуці", а "Фейсбук" же брехати не буде. Зараз я бачу його депутатом, але як би не напружував свої сержантські звивини - я не пригадую жодного законопроекту Семена Семенченко.

Тому говорити, що думка Семенченко вагома - я не можу. Для мене вона невагома.

- Знову ж таки періодично суспільство розбурхують розмови про контрабанду в зоні АТО. Як із цим справи?

- Кожна людина може розповідати про свій сектор відповідальності. Як тільки вона говорить про сусідній сектор, ми отримуємо одну дебільну програму, яка свого часу несла з екранів телевізорів марення про те, як через Старогнатівці йшов "контрабас". При тому, що вони там не були, нікого звідти не запитали, а на камеру говорив якийсь лівий чоловік. Хочу сказати - якщо хтось відкриє рот поговорити про "контрабас", то нехай відразу називає імена, прізвища, відповідальних за це, тому що в іншому випадку - це повна фігня.

Стверджувати, що вся зона АТО торгує контрабандою - я не можу. Я знаю свої сектора - я служив під Старогнатівкою, під Докучаєвським, під Новотроїцьким. Тому все, що можна було бачити, ми це бачили.

Читайте також: Донбас перетворився на "чорну діру"- Тука

Так, "контрабас" є - це ніхто не заперечує. У зоні АТО основний "контрабас" - це їжа і товари народного споживання, які надходять з боку України на сторону окупованої України. Жахливий такий контрабас, від якого країна прямо на межі колапсу.

За час служби я став свідком мінімум чотирьох випадків, коли затримували з нашого боку силовиків, які брали участь в якихось там схемах.

Вся справа в тому, що ніде ні в яких документах не записано, що ЗСУ ставлять завдання зупинити "контрабас". Є завдання - припинити рух техніки і людей, які роблять це незаконно. ЗСУ як можуть, так і припиняють - контрабас це або якісь ДРГ.

- У перші місяці війни допомогти ВСУ підключилися багато волонтерів. Бірюков та Тука вже в міністерствах, багато волонтерів вже заявили, що армія не потребує їх допомоги. Який реальний стан справ? Чи працюють волонтери?

- Я не можу судити, чи працюють волонтери в колишніх обсягах. Але у армії зараз є потреба в трьох напрямках і їх поки Міноборони не закриває. Перший напрямок - автотранспорт і все, що його стосується. Другий напрямок - очі і все, що стосується приладів спостереження - починаючи від довгомірів і закінчуючи тепловізорами. Цього в армії просто не видають. Все, що я бачив, було куплено волонтерами. Третій напрям - специфічна медицина, яку нам не може надати Міноборони: турнікети, бандажі, правильні ножиці, правильні гемостатики, реанімобілі. За іншими пунктами теж є потреба. Але вона набагато менше, ніж раніше.

Форма, броники сякі-такі є. Може не найкращі, але вони є і воювати в цьому всьому можна.

- А як зараз в армії з їжею? Нормально годують?

- Норми, які забиті в законодавстві, дотримуються. Інший момент, що ці норми не відповідають реальності здорового, повноцінного харчування. Та й сама якість продуктів залишає бажати кращого. Я зараз живу на полігоні - більше 10 днів. Я жодного разу не був в їдальні. Тут є два кіоски, є люди, які виходять в населені пункти і яких я прошу купити якихось овочів. Ось так і харчуюся.

Якість продуктів, які надходять в армію, відповідає ТУ, причепитися немає до чого. Але самі ТУ не відповідають принципам здорового харчування здорових людей, які працюють важко фізично.

- На осінь знову обіцяють мобілізацію. Наскільки вона виправдана?

- Я перебуваю в армії, а не ззовні. До того ж, повної інформації у мене немає. І якщо про мобілізацію починає говорити людина, рангом нижче, ніж керівник штабу або міністр оборони - це нерозумно. Тому що вони не володіють всією інформацією.

Читайте також: Генштаб допускає повну мобілізацію в Україні

Мені здається, що мобілізація потрібна, тому що чоловіки в нашій країні вже закінчилися. Ті, хто хотів піти воювати - вони вже пішли. І ось ці 300 тисяч, приблизно, люди, які пішли - цей той пул, на який ви можете розраховувати. Шкода, що на 40 мільйонів чоловік справжніх чоловіків виявилося так мало. Але нічого не поробиш. А ротація потрібна ....

- Не секрет, що ми продовжуємо торгувати з країною-агресором, працює в Липецьку фабрика нашого гаранта. Як ставляться до цього наші хлопці на фронті?

Всі люди, і не тільки в армії, діляться на два типи - одні хочуть розібратися, а іншим потрібно покричати. Людина, яка хоче розібратися, розбирається, а хтось хоче покричати: давайте розірвемо всі зв'язки, перестанемо торгувати і домовлятися з агресором. Такій людині не доведеш, що у нього з крана тече гаряча вода саме тому, що її підігрівають газом, купленим у агресора. І уряд не може все взяти і розірвати, залишити людей без електрики, тепла або газу. Що таке просидіти кілька днів без світла у великому місті - про це є хороший американський фільм.

Читайте також: Війна об'єднала інтереси Порошенка та Путіна

Можна дуже довго кричати, як погано контактувати з ворогом, але ми зараз у ситуації, коли вибирати нема з чого. Ми змушені купувати вугілля, газ і ще щось. Це вимушений захід.

З приводу ліпецького "Рошен" - він вже 2,5 року під арештом. Росіяни чимало українських об'єктів присвоїли, а "Рошен" вони могли давно назвати "Липецький шоколадк", але чомусь вперто тримають "Рошен" і постійно тикають цим нам.

Теги: Мартін Брест, доброволець, українська армія, парад на День Незалежності, продукти в армії, забезпечення армії, вторгнення Росії, Липецька фабрика,
Автор матеріалу: Олена Марченко

Коментарі

Гість
Гість
01.09.2016 / 06:31
Снарядов нет и пушки не стреляют,нет топлива и танк не заведешь,стоят машины,самолеты не летают,ну где еще такую армию найдешь...

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Володимир Парасюк про ідеологію протесту, схеми Ахметова та революцію до кінця (відео)
ЧитальняАналітика 23 лютого

Хто кого блокує, як довго все це триватиме та що здатне фундаментально змінити країну, розповів гість Politeka Online народний депутат […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори