Генерал Вовк: Донбас потрібно відрізати

Політика
10.10 14:12
Олена Вовченко
136095
2

Генерал-майор СБУ Василь Вовк, керівник Головного слідчого управління СБУ, який займав цей пост до 15 червня 2015 року, розповів про Мінські домовленості, війну, політику і про те, що потрібно робити з Донбасом.

- Василю Васильовичу, до Вашого званням керівника головного слідчого управління СБУ додалася приставка "екс". Чим зараз займаєтесь? Пішли в "Справедливість" до свого колишнього шефа Валентина Наливайченка?

Читайте також: Генерал-майор СБУ Вовк: Малайзійський "Боїнг" міг збити кримський Бук

- Почнемо з того, що я до сих пір підтримую стосунки з усіма своїми колегами, в тому числі і з Валентином Наливайченком. Але ні до яких партій я не належу, партійну роботу не веду, хоча б тому, що зараз є кандидатом в конкурсі на заміщення посади керівника Державного бюро розслідувань. З СБУ я звільнений 19 червня минулого року, на наступний день після звільнення Валентина Наливайченка з посади керівника СБУ. Але до 12 серпня цього року я був у штаті Служби безпеки. Пройшов усі судові інстанції з приводу мого незаконного звільнення з СБУ, але суди не знайшли приводів розглянути мою справу по суті - я звертався з позовом до Президента України. І 12 серпня мене звільнили зі списків військової частини, яка називається СБУ.

- Ви родом з Вінниччини. Пам'ятаю, як в тренді були "донецькі". Чому не скористаєтеся своїм походженням?

- Значить, я не в тренді. Знаю, що той, хто при владі, притягує до себе своїх же, але я тут виняток. Про причини я можу тільки здогадуватися - вони відомі, мабуть, тільки Президенту.

- Зараз багато розмов про те, що за сценарієм Донбасу можуть піти і деякі інші області. Вирує Закарпаття, неспокійно на Херсонщині. Чи виправдані такі розмови?

- Ви вірите в те, що ми ще можемо реінтегрувати Донбас?

- Ні.

- Я не згоден з тим, що на Закарпатті є якісь натяки на неспокій - так, там є русинське питання, але реальних загроз воно не несе. Позначається близькість Європи. А ось на Херсонщині зараз ситуація ще складніша, ніж в Донецьку. Відійшов Крим, близько кордони, плюс там з'являються воєнізовані загони...

- Херсонщину віддали татарам?

- Це дуже болюче питання. Питання з приводу повернення Криму вже ніде не стоїть. Всі визнали, що Крим вже не наш. Всі ці заяви про повернення Криму - це піар і не більше. Я вірю, що татари хочуть підготувати плацдарм для того, щоб йти на Крим. Влада кинула ясний посил татарам - розбирайтеся з Кримом самі. З одного боку, потрібно триматися на політичному олімпі, а з іншого боку - всі розуміють, що йти на Крим, проти тієї сили, яка там є зараз, просто нереально.

- Які ще області найпроблемніші?

- Одеса і Харків. Я не можу сказати чому, але впевнений, що в майбутньому ці дві області стануть нашими форпостами. Я багато спілкуюся з людьми, і мені подобається їх позиція – не мерів або чиновників, або губернаторів, а саме простих людей.

- Ходять чутки, що через заворушення в Україну масово почали в'їжджати кримінальні авторитети з інших держав. Мовляв, тут зараз їм простіше. Це правда?

- Якщо Ви про злодіїв в законі, то їх взагалі зараз мало залишилося - навряд чи вони переїжджають. Та й з приводу решти криміналітету - тут їм просто некомфортно. У нас же будь-яке об'єднання зараз має зброю, і в разі чого в місті або в селі швидко збереться місцева самооборона і в будь-який момент захистить себе і своїх громадян.

- Це нормально?

- Ні, нормально, коли держава захищає своїх громадян

- Ви вірите в нову поліцію?

- Справа не тільки в поліції, така у нас вся система. Ось я недавно прийшов у компанію - вони отримали грант в 2 мільйони, щоб розробити закони про те, як звільнити наших заручників. Кажу: хлопці, заручники звільняються двома шляхами - або шляхом проплати, або шляхом силового звільнення. А вони отримали гроші і пишуть якусь ахінею. І так у нас часто-густо робиться.

Скажу більше - не розумію, чому так невдало виписаний мінський протокол від 12 лютого 2015 року? Там же спочатку виконання нами умов, виставлених бойовиками, а потім вже, можливо, нам віддадуть контроль над кордоном. Ви думаєте, їх читали Олланд або Меркель? У мене великі сумніви.

У мене хороші стосунки з Леонідом Даниловичем, я його не звинувачую - він просто замінив на переговорах Медведчука. Він шановний і досвідчений політик, і був сприйнятий усіма сторонами процесу.

Читайте також: Генерал СБУ Вовк: Губарєв зізнався, що за 2 млн доларів забув би про Україну і Новоросію

- Чому ж таки не переписали, не вказали на цю помилку?

- Намагався. Але потім в Адміністрацію подзвонив Медведчук і попросив забрати Вовка з переговорів

- І в Адміністрації Президента послухалися Медведчука?

- Ну на переговорах сидять поважні люди, які знають, як потрібно вести переговори, де відступити, де крок в сторону зробити. А тут Вовк лається, криє всіх матом, називає речі своїми іменами ...

- І діють ці домовленості поважних людей?

- Та що там діє? Сьогодні знову обстріли, знову наші загиблі є. Мінські домовленості не діють, ситуація зайшла в глухий кут. Росія не віддасть ці території, поки ми не приймемо Закони про вибори, особливий статус Донбасу і не проведемо там вибори за їх сценарієм. Захарченка та Плотницького виберуть губернаторами, вони одягнуть своїх людей в форму українських прикордонників і нам скажуть: все, це ваше.

- Ми згодні на такий крок?

- На нас уже навіть американці тиснуть. Але якщо цей закон почнуть проштовхувати - дуже можливі народні хвилювання.

- Який же вихід?

- Відрізати від себе окуповані території і жити далі. Лінія розмежування є - нехай живуть за нею, як хочуть. Єдине, що я б зробив - припинив будь-які відносини з цією територією - звідти нічого не їде, і туди нічого не возимо. Але сьогодні поставлені на потік рейси внутрішньої контрабанди, яка приносить мільйонні прибутки чиновникам. Так що не вигідна їм деескалація!

- Але там же скільки наших хлопців загинуло за цю землю? Якось не з руки віддавати ...

- Так давайте ще більше покладемо наших хлопців. Якщо поклали стільки народу, а результату немає - пора щось змінювати.

- Тобто, Путін свого домігся, і нас навіть американські партнери вже тиснуть?

- Вихід один - переписати Мінські домовленості. Переписати все і правильно - вивести російських кадрових військових і все їхнє озброєння з території України.

- Як це вивести, якщо "їх там немає"?

- Нехай покажуть, що немає. І виведуть всіх своїх - бойовиків, туристів, козаків, відпускників. Далі, вписати пункт про передачу кордону українській армії. Далі слід прийняти закон з приводу громадян - якщо не вбивали, не чинили насильства, якщо не здійснювали терористичних актів - звільнити від відповідальності.

- Захарченко з Плотницьким не вбивали, не гвалтували і не здійснювали терористичних актів.

- Вони організатори терористичних угруповань. І повинні або залишити нашу територію, або здатися правосуддю. Тільки тоді можна проводити вибори.

- Вам не здається, що якщо переписати Мінські домовленості і вписати такі пункти, Росія не піде на це?

- Так, але нам потрібно показати, що ми готові виконувати домовленості - їх потрібно лише трохи підправити. Ось тут, а потім ще трохи ось тут, ой, вибачте, і забули ще ось тут маленький пунктик вписати. Якщо так не піде - треба відрізати.

- Ну як же відрізати - адже там теж є наші люди, у когось там залишився будинок, у когось там Батьківщина?

- Нехай їдуть сюди - проїзд вільний, допоможемо, чим зможемо. Як ще людей звідти виручити? Багато хто там залишив дім і рідних. Ну не виходить у нас взяти зброю і звільнити їх будинки... Тому потрібно вибирати з двох зол менше. Ми не віддаємо територію, ми приймаємо її як тимчасово окуповану.

- А якщо стріляти будуть?

- Стріляти в відповідь.

- З такими рішеннями і до наступного Майдану недалеко.

- Народ у нас терплячий і завжди готовий, але поки гроші на бутерброди не надійдуть - масовості чекати не варто. Не секрет, що влада віддається тільки з кров'ю - Янукович ще легко відбувся.

Кожна влада повинна розуміти, що вона не вічна, а набагато менше.

Теги: Василь Вовк, АТО, війна, Мінські угоди
Автор матеріалу: Олена Вовченко

Коментарі

Джимми Джойс
Джимми Джойс
08.11.2016 / 06:00
еще один престарелый дебил-спаситель мира....
Peaceofmind
Peaceofmind
26.10.2016 / 05:32
Это было, как я получил кредит от этой женщины имя миссис Sheniqua Eat-Man, я искал кредита в размере $ 5000 и всех кредитору я связался они все жульничества мне мои деньги, так что, когда вступали в контакт с этой женщиной я не доверял ей сначала она со мной разговаривать и пытаться убедить меня, что было, когда я сказал, что я должен дать попробовать, когда я сделал следующую вещь, которую я получаю было предупреждение от моего банка, что МЕСТОРОЖДЕНИЯ от $ 5000 я так счастлив, так что если вам нужно кредит контакт правильный человек и получить кредит онлайн прямо сейчас, напишите ее sheniquaeatmanloancompany@gmail.com мистер Джонс

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Володимир Парасюк про ідеологію протесту, схеми Ахметова та революцію до кінця (відео)
ЧитальняАналітика 23 лютого

Хто кого блокує, як довго все це триватиме та що здатне фундаментально змінити країну, розповів гість Politeka Online народний депутат […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори