Генерал Вовк: Донбас потрібно відрізати

Політика
10.10 14:12
Олена Вовченко
135987
2

Генерал-майор СБУ Василь Вовк, керівник Головного слідчого управління СБУ, який займав цей пост до 15 червня 2015 року, розповів про Мінські домовленості, війну, політику і про те, що потрібно робити з Донбасом.

- Василю Васильовичу, до Вашого званням керівника головного слідчого управління СБУ додалася приставка "екс". Чим зараз займаєтесь? Пішли в "Справедливість" до свого колишнього шефа Валентина Наливайченка?

Читайте також: Генерал-майор СБУ Вовк: Малайзійський "Боїнг" міг збити кримський Бук

- Почнемо з того, що я до сих пір підтримую стосунки з усіма своїми колегами, в тому числі і з Валентином Наливайченком. Але ні до яких партій я не належу, партійну роботу не веду, хоча б тому, що зараз є кандидатом в конкурсі на заміщення посади керівника Державного бюро розслідувань. З СБУ я звільнений 19 червня минулого року, на наступний день після звільнення Валентина Наливайченка з посади керівника СБУ. Але до 12 серпня цього року я був у штаті Служби безпеки. Пройшов усі судові інстанції з приводу мого незаконного звільнення з СБУ, але суди не знайшли приводів розглянути мою справу по суті - я звертався з позовом до Президента України. І 12 серпня мене звільнили зі списків військової частини, яка називається СБУ.

- Ви родом з Вінниччини. Пам'ятаю, як в тренді були "донецькі". Чому не скористаєтеся своїм походженням?

- Значить, я не в тренді. Знаю, що той, хто при владі, притягує до себе своїх же, але я тут виняток. Про причини я можу тільки здогадуватися - вони відомі, мабуть, тільки Президенту.

- Зараз багато розмов про те, що за сценарієм Донбасу можуть піти і деякі інші області. Вирує Закарпаття, неспокійно на Херсонщині. Чи виправдані такі розмови?

- Ви вірите в те, що ми ще можемо реінтегрувати Донбас?

- Ні.

- Я не згоден з тим, що на Закарпатті є якісь натяки на неспокій - так, там є русинське питання, але реальних загроз воно не несе. Позначається близькість Європи. А ось на Херсонщині зараз ситуація ще складніша, ніж в Донецьку. Відійшов Крим, близько кордони, плюс там з'являються воєнізовані загони...

- Херсонщину віддали татарам?

- Це дуже болюче питання. Питання з приводу повернення Криму вже ніде не стоїть. Всі визнали, що Крим вже не наш. Всі ці заяви про повернення Криму - це піар і не більше. Я вірю, що татари хочуть підготувати плацдарм для того, щоб йти на Крим. Влада кинула ясний посил татарам - розбирайтеся з Кримом самі. З одного боку, потрібно триматися на політичному олімпі, а з іншого боку - всі розуміють, що йти на Крим, проти тієї сили, яка там є зараз, просто нереально.

- Які ще області найпроблемніші?

- Одеса і Харків. Я не можу сказати чому, але впевнений, що в майбутньому ці дві області стануть нашими форпостами. Я багато спілкуюся з людьми, і мені подобається їх позиція – не мерів або чиновників, або губернаторів, а саме простих людей.

- Ходять чутки, що через заворушення в Україну масово почали в'їжджати кримінальні авторитети з інших держав. Мовляв, тут зараз їм простіше. Це правда?

- Якщо Ви про злодіїв в законі, то їх взагалі зараз мало залишилося - навряд чи вони переїжджають. Та й з приводу решти криміналітету - тут їм просто некомфортно. У нас же будь-яке об'єднання зараз має зброю, і в разі чого в місті або в селі швидко збереться місцева самооборона і в будь-який момент захистить себе і своїх громадян.

- Це нормально?

- Ні, нормально, коли держава захищає своїх громадян

- Ви вірите в нову поліцію?

- Справа не тільки в поліції, така у нас вся система. Ось я недавно прийшов у компанію - вони отримали грант в 2 мільйони, щоб розробити закони про те, як звільнити наших заручників. Кажу: хлопці, заручники звільняються двома шляхами - або шляхом проплати, або шляхом силового звільнення. А вони отримали гроші і пишуть якусь ахінею. І так у нас часто-густо робиться.

Скажу більше - не розумію, чому так невдало виписаний мінський протокол від 12 лютого 2015 року? Там же спочатку виконання нами умов, виставлених бойовиками, а потім вже, можливо, нам віддадуть контроль над кордоном. Ви думаєте, їх читали Олланд або Меркель? У мене великі сумніви.

У мене хороші стосунки з Леонідом Даниловичем, я його не звинувачую - він просто замінив на переговорах Медведчука. Він шановний і досвідчений політик, і був сприйнятий усіма сторонами процесу.

Читайте також: Генерал СБУ Вовк: Губарєв зізнався, що за 2 млн доларів забув би про Україну і Новоросію

- Чому ж таки не переписали, не вказали на цю помилку?

- Намагався. Але потім в Адміністрацію подзвонив Медведчук і попросив забрати Вовка з переговорів

- І в Адміністрації Президента послухалися Медведчука?

- Ну на переговорах сидять поважні люди, які знають, як потрібно вести переговори, де відступити, де крок в сторону зробити. А тут Вовк лається, криє всіх матом, називає речі своїми іменами ...

- І діють ці домовленості поважних людей?

- Та що там діє? Сьогодні знову обстріли, знову наші загиблі є. Мінські домовленості не діють, ситуація зайшла в глухий кут. Росія не віддасть ці території, поки ми не приймемо Закони про вибори, особливий статус Донбасу і не проведемо там вибори за їх сценарієм. Захарченка та Плотницького виберуть губернаторами, вони одягнуть своїх людей в форму українських прикордонників і нам скажуть: все, це ваше.

- Ми згодні на такий крок?

- На нас уже навіть американці тиснуть. Але якщо цей закон почнуть проштовхувати - дуже можливі народні хвилювання.

- Який же вихід?

- Відрізати від себе окуповані території і жити далі. Лінія розмежування є - нехай живуть за нею, як хочуть. Єдине, що я б зробив - припинив будь-які відносини з цією територією - звідти нічого не їде, і туди нічого не возимо. Але сьогодні поставлені на потік рейси внутрішньої контрабанди, яка приносить мільйонні прибутки чиновникам. Так що не вигідна їм деескалація!

- Але там же скільки наших хлопців загинуло за цю землю? Якось не з руки віддавати ...

- Так давайте ще більше покладемо наших хлопців. Якщо поклали стільки народу, а результату немає - пора щось змінювати.

- Тобто, Путін свого домігся, і нас навіть американські партнери вже тиснуть?

- Вихід один - переписати Мінські домовленості. Переписати все і правильно - вивести російських кадрових військових і все їхнє озброєння з території України.

- Як це вивести, якщо "їх там немає"?

- Нехай покажуть, що немає. І виведуть всіх своїх - бойовиків, туристів, козаків, відпускників. Далі, вписати пункт про передачу кордону українській армії. Далі слід прийняти закон з приводу громадян - якщо не вбивали, не чинили насильства, якщо не здійснювали терористичних актів - звільнити від відповідальності.

- Захарченко з Плотницьким не вбивали, не гвалтували і не здійснювали терористичних актів.

- Вони організатори терористичних угруповань. І повинні або залишити нашу територію, або здатися правосуддю. Тільки тоді можна проводити вибори.

- Вам не здається, що якщо переписати Мінські домовленості і вписати такі пункти, Росія не піде на це?

- Так, але нам потрібно показати, що ми готові виконувати домовленості - їх потрібно лише трохи підправити. Ось тут, а потім ще трохи ось тут, ой, вибачте, і забули ще ось тут маленький пунктик вписати. Якщо так не піде - треба відрізати.

- Ну як же відрізати - адже там теж є наші люди, у когось там залишився будинок, у когось там Батьківщина?

- Нехай їдуть сюди - проїзд вільний, допоможемо, чим зможемо. Як ще людей звідти виручити? Багато хто там залишив дім і рідних. Ну не виходить у нас взяти зброю і звільнити їх будинки... Тому потрібно вибирати з двох зол менше. Ми не віддаємо територію, ми приймаємо її як тимчасово окуповану.

- А якщо стріляти будуть?

- Стріляти в відповідь.

- З такими рішеннями і до наступного Майдану недалеко.

- Народ у нас терплячий і завжди готовий, але поки гроші на бутерброди не надійдуть - масовості чекати не варто. Не секрет, що влада віддається тільки з кров'ю - Янукович ще легко відбувся.

Кожна влада повинна розуміти, що вона не вічна, а набагато менше.

Теги: Василь Вовк, АТО, війна, Мінські угоди
Автор матеріалу: Олена Вовченко

Коментарі

Джимми Джойс
Джимми Джойс
08.11.2016 / 06:00
еще один престарелый дебил-спаситель мира....
Peaceofmind
Peaceofmind
26.10.2016 / 05:32
Это было, как я получил кредит от этой женщины имя миссис Sheniqua Eat-Man, я искал кредита в размере $ 5000 и всех кредитору я связался они все жульничества мне мои деньги, так что, когда вступали в контакт с этой женщиной я не доверял ей сначала она со мной разговаривать и пытаться убедить меня, что было, когда я сказал, что я должен дать попробовать, когда я сделал следующую вещь, которую я получаю было предупреждение от моего банка, что МЕСТОРОЖДЕНИЯ от $ 5000 я так счастлив, так что если вам нужно кредит контакт правильный человек и получить кредит онлайн прямо сейчас, напишите ее sheniquaeatmanloancompany@gmail.com мистер Джонс

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори