Заяви Онищенка: хабарі Охендовському і зарплати олігархів "радикалам"

Політика
21.12 20:31
Юрій Кравчук
34215
0

Анонсована на 21 грудня онлайн-конференція екс-депутата Олександра Онищенка, незважаючи на всі очікування українців, пройшла практично без нових гучних заяв. Втікач оголосив себе опозиціонером і в черговий раз розповів про корупцію в найвищих ешелонах влади. Про те, що все-таки вдалося дізнатися від "майора Онищенка", читайте далі в матеріалі "Знай.ua".

Незважаючи на те, що, за словами Олександра Онищенка, в 97% відповідей на питання, поставлені йому під час тесту на поліграфі, він відповів правду, його підсумкова прес-конференція, присвячена корупції, залишила, м'яко кажучи, легкий наліт недомовленості. Навіть на запитання про те, як він себе почуває і чим конкретно планує зайнятися найближчим часом, відновлюючи справедливість, він примудрився відповісти не прямо.

У підсумку, 40-хвилинний телеміст з виїхавшим за межі України екс-депутатом, по інформативності можна розділити на дві категорії. До першої, що є не дуже великою, можна віднести нечисленні конкретні факти, названі Онищенко. У другу, яка зайняла більшу частину часу, потрапляють фрази описового характеру, в яких екс-депутат розкриває, за його словами, загальну картину того, що відбувається в Україні.

По крихтах

З нечисленних фактів, озвучених Онищенком, зокрема стало зрозуміло, якою є сума відкату при поставках газу на Центренерго. "Це звичайна схема для тих, хто хоче постачати газ на Центренерго і інші підприємства. Умови такі, що з кожної 1000 кубометрів, постачальник сплачує 2000 гривень відкату" - розповідає про вартість почесного права депутат-утікач.

Прояснився і момент вартості "вирішення питання" про включення до списку кандидатів в народні депутати. "Я не платив за депутатство. ЦВК створила мені такі умови, що я не міг зареєструватися як кандидат в депутати від свого округу. Мені подзвонив Порошенко зі свого особистого мобільного телефону і запропонував зустрітися з цього питання зі своїм представником Жванією. На зустрічі мені сказали, що ціна питання - 6 мільйонів доларів. Через кілька днів я віддав їх, зустрівся з Охендовським, він потиснув мені руку і сказав, що я зареєстрований як кандидат в депутати. Після чого я взяв участь у виборах і пройшов в Раду" - згадуючи історію свого обрання, розповідає Онищенко.

За результатами прес-конференції, поставили хрест і на історії про російське підданство Олександра Онищенка. За його словами, такого у нього немає. Разом з тим, у відповідь на слушні питання про те, паспорта яких країн у нього є в запасі крім українського, утікач віджартувався, згадавши, як подібне питання ставили Коломойському.

З більш дрібних фактів, варто також розповісти про те, що на момент прес-конференції Онищенко перебував на території Німеччини і те, що всі члени партії Олега Ляшка - сидять на зарплаті у олігархів. При чому, про останнє він заявив з повною упевненістю.

Заяви Онищенка: хабарі Охендовському і зарплати олігархів "радикалам"

Старі пісні

Всі інші заяви Олександра Онищенка, крім, напевно, непідкріпленої фактами історії про прийняття бюджету України на 2017 рік, в більшій мірі вже відомі аудиторії.

Зокрема, він в черговий раз звинуватив Петра Порошенка в узурпації влади і рейдерському захопленні підприємств. Яких саме - не уточнив, але, очевидно, мав на увазі дуже довгий список.

Крім того, Онищенко в черговий раз нагадав про політичну корупцію і скупку голосів у Верховній Раді. Найбільш "продажними", на його думку, є представники групи "Воля народу" і "Відродження". За свою лояльність, останні були щедро винагороджені: "Перша контролювала "Укргазвидобування", друга - митницю і податкову. Це все договорняки" - зазначив Онищенко. І повідомив, що у нього є ряд доказів, які він як і раніше готовий надати. Однак, зазначив, що ніхто не поспішає їх отримувати.

"Я намагався домовитися про передачу матеріалів до НАБУ, але вони до останнього моменту не давали відповіді. І тільки після того, як я оголосив про сьогоднішню прес-конференцію, вони повідомили, що готові заслухати мене в рамках онлайн-конференції" - каже Онищенко.

Не оминув своєю увагою виїхавший за територію України екс-депутат і ситуацію з ПриватБанком, повідомивши, що ще три роки тому знав про підготовку наїзду на фінустанову.

Ще Олександр Онищенко поділився своїми переживаннями стосовно українських бізнесменів, повідомивши, що навіть Янукович відбирав всього 50% від їхнього доходу, на відміну від нинішнього керівника країни.

"Порошенко не бачить бізнесменів в нашій країні. Він хоче сам контролювати всі фінансові потоки, тому що боїться, що гроші, які він не контролює - підуть на фінансування опозиційних йому сил" - пояснив свою позицію екс-депутат.

Зрештою

Вірогідно, ставити крапку в справі "плівок Онищенка" сьогодні ще рано, проте, підсумки його чергового виступу - більш ніж однозначні і зводяться до того, що поки екс-депутат не розкриє карти і не надасть усі, наявні у нього факти, щодо корупції в найвищих ешелонах влади, робити будь-які висновки, щодо його заяв - некоректно. З іншого боку, навіть якщо викривальні матеріали і будуть надані, може виникнути питання щодо того, наскільки компетентними і такими, що володіють повноваженнями, виявляться ті, в чиї руки вони потраплять.

Теги: Онищенко, побіжний депутат, екс-депутат, "плівки Онищенко", НАБУ, політична корупція
Автор матеріалу: Юрій Кравчук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори