Заяви Онищенка: хабарі Охендовському і зарплати олігархів "радикалам"

Політика
21.12 20:31
Юрій Кравчук
35004
0

Анонсована на 21 грудня онлайн-конференція екс-депутата Олександра Онищенка, незважаючи на всі очікування українців, пройшла практично без нових гучних заяв. Втікач оголосив себе опозиціонером і в черговий раз розповів про корупцію в найвищих ешелонах влади. Про те, що все-таки вдалося дізнатися від "майора Онищенка", читайте далі в матеріалі "Знай.ua".

Незважаючи на те, що, за словами Олександра Онищенка, в 97% відповідей на питання, поставлені йому під час тесту на поліграфі, він відповів правду, його підсумкова прес-конференція, присвячена корупції, залишила, м'яко кажучи, легкий наліт недомовленості. Навіть на запитання про те, як він себе почуває і чим конкретно планує зайнятися найближчим часом, відновлюючи справедливість, він примудрився відповісти не прямо.

У підсумку, 40-хвилинний телеміст з виїхавшим за межі України екс-депутатом, по інформативності можна розділити на дві категорії. До першої, що є не дуже великою, можна віднести нечисленні конкретні факти, названі Онищенко. У другу, яка зайняла більшу частину часу, потрапляють фрази описового характеру, в яких екс-депутат розкриває, за його словами, загальну картину того, що відбувається в Україні.

По крихтах

З нечисленних фактів, озвучених Онищенком, зокрема стало зрозуміло, якою є сума відкату при поставках газу на Центренерго. "Це звичайна схема для тих, хто хоче постачати газ на Центренерго і інші підприємства. Умови такі, що з кожної 1000 кубометрів, постачальник сплачує 2000 гривень відкату" - розповідає про вартість почесного права депутат-утікач.

Прояснився і момент вартості "вирішення питання" про включення до списку кандидатів в народні депутати. "Я не платив за депутатство. ЦВК створила мені такі умови, що я не міг зареєструватися як кандидат в депутати від свого округу. Мені подзвонив Порошенко зі свого особистого мобільного телефону і запропонував зустрітися з цього питання зі своїм представником Жванією. На зустрічі мені сказали, що ціна питання - 6 мільйонів доларів. Через кілька днів я віддав їх, зустрівся з Охендовським, він потиснув мені руку і сказав, що я зареєстрований як кандидат в депутати. Після чого я взяв участь у виборах і пройшов в Раду" - згадуючи історію свого обрання, розповідає Онищенко.

За результатами прес-конференції, поставили хрест і на історії про російське підданство Олександра Онищенка. За його словами, такого у нього немає. Разом з тим, у відповідь на слушні питання про те, паспорта яких країн у нього є в запасі крім українського, утікач віджартувався, згадавши, як подібне питання ставили Коломойському.

З більш дрібних фактів, варто також розповісти про те, що на момент прес-конференції Онищенко перебував на території Німеччини і те, що всі члени партії Олега Ляшка - сидять на зарплаті у олігархів. При чому, про останнє він заявив з повною упевненістю.

Заяви Онищенка: хабарі Охендовському і зарплати олігархів "радикалам"

Старі пісні

Всі інші заяви Олександра Онищенка, крім, напевно, непідкріпленої фактами історії про прийняття бюджету України на 2017 рік, в більшій мірі вже відомі аудиторії.

Зокрема, він в черговий раз звинуватив Петра Порошенка в узурпації влади і рейдерському захопленні підприємств. Яких саме - не уточнив, але, очевидно, мав на увазі дуже довгий список.

Крім того, Онищенко в черговий раз нагадав про політичну корупцію і скупку голосів у Верховній Раді. Найбільш "продажними", на його думку, є представники групи "Воля народу" і "Відродження". За свою лояльність, останні були щедро винагороджені: "Перша контролювала "Укргазвидобування", друга - митницю і податкову. Це все договорняки" - зазначив Онищенко. І повідомив, що у нього є ряд доказів, які він як і раніше готовий надати. Однак, зазначив, що ніхто не поспішає їх отримувати.

"Я намагався домовитися про передачу матеріалів до НАБУ, але вони до останнього моменту не давали відповіді. І тільки після того, як я оголосив про сьогоднішню прес-конференцію, вони повідомили, що готові заслухати мене в рамках онлайн-конференції" - каже Онищенко.

Не оминув своєю увагою виїхавший за територію України екс-депутат і ситуацію з ПриватБанком, повідомивши, що ще три роки тому знав про підготовку наїзду на фінустанову.

Ще Олександр Онищенко поділився своїми переживаннями стосовно українських бізнесменів, повідомивши, що навіть Янукович відбирав всього 50% від їхнього доходу, на відміну від нинішнього керівника країни.

"Порошенко не бачить бізнесменів в нашій країні. Він хоче сам контролювати всі фінансові потоки, тому що боїться, що гроші, які він не контролює - підуть на фінансування опозиційних йому сил" - пояснив свою позицію екс-депутат.

Зрештою

Вірогідно, ставити крапку в справі "плівок Онищенка" сьогодні ще рано, проте, підсумки його чергового виступу - більш ніж однозначні і зводяться до того, що поки екс-депутат не розкриє карти і не надасть усі, наявні у нього факти, щодо корупції в найвищих ешелонах влади, робити будь-які висновки, щодо його заяв - некоректно. З іншого боку, навіть якщо викривальні матеріали і будуть надані, може виникнути питання щодо того, наскільки компетентними і такими, що володіють повноваженнями, виявляться ті, в чиї руки вони потраплять.

Теги: Онищенко, побіжний депутат, екс-депутат, "плівки Онищенко", НАБУ, політична корупція
Автор матеріалу: Юрій Кравчук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Володимир Парасюк про ідеологію протесту, схеми Ахметова та революцію до кінця (відео)
ЧитальняАналітика 23 лютого

Хто кого блокує, як довго все це триватиме та що здатне фундаментально змінити країну, розповів гість Politeka Online народний депутат […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори