Олександр Горган: альтернативна біографія нового губернатора Київщини

Політика
10.01 13:25
47061
0

Спортсмен, активіст, політик, націоналіст чи номенклатурник, кар'єрист, пристосуванець. Інформація про нинішнього главу Київської області настільки неоднозначна, що відразу зрозуміти, хто цей чиновник "нової" формації, не виходить.

Незважаючи на свій досить молодий вік, а Олександру Горгану виповнився 41 рік, він встиг попрацювати на різних відповідальних посадах, пройшов довгий, але не дуже тернистий шлях від пострадянського молодіжного активіста до губернатора столичного регіону. При цьому він завжди був у гарних стосунках з владою. Починав при Леоніді Кучмі, дорослішав з регіоналами і стрімко піднявся при євроінтеграторах. Можна сказати, що Олександр Горган - яскравий приклад чиновника-політика з гнучкими поглядами на те, що відбувається.

Перемога Олександра Горгана в конкурсі на посаду голови Київської області збентежила багатьох. Ніхто не очікував, що молодий і маловідомий чиновник зможе показати такий результат. До речі, в це мало хто й повірив. Адже за цією людиною вже багато років тягнеться шлейф різних скандалів. Та й саму його появу в кріслі губернатора однієї з найбільш непрозорих областей пояснюють серйозним лобі з боку проросійських сил. Навіть називають конкретну суму в 50 млн доларів. Втім, це все будується на персональних здогадах, як насправді все відбувається, здається, ніхто не скаже.

Значно аргументованіше можна розібрати більш конкретні мінуси в кар'єрі Олександра Горгана. Почати варто з того, що до 2008 року пан Горган був відомий під прізвищем Лялька. Причина, швидше за все, - зміна іміджу і спроба позбутися накопичених скандалів.

Родом з юності

Свій шлях у велику політику Олександр Горган/Лялька почав у 90-ті роки. Після закінчення юрфаку в Університеті ім. Шевченка став партнером-співвласником СП "Юридичне бюро "Олас". А з 1995 року став заступником голови Українського національного комітету молодіжних організацій (УНКМО). До речі, в радянські роки багато партійно-номенклатурних кадрів свою кар'єру починали саме в подібних організаціях.

У ті часи УНКМО безпосередньо надавав державне фінансування молодіжним і дитячим громадським організаціям. З незрозумілих причин саме йому йшла левова частка державних коштів, призначених на підтримку молоді та спорту. Суми на ті часи були чималі: від 3 млн грн у 1998 році до 13 млн грн у 2000 році.

Перший скандал Олександра Горгана застав саме в цій структурі. За повідомленнями ЗМІ, Рахункова палата провела перевірку фінансової діяльності Комітету і виявила масові порушення. Гроші "молоді" активісти витрачали з розмахом. Однією з улюблених статей витрат були поїздки молоді за кордон.

Результати перевірки показали, що УНКМО організовував відпочинок за кордоном для малозабезпечених дітей. За документами. Фактично в Німеччину, Італію, Францію їздили діти чиновників, різних керівників, помічників депутатів, словом, "золота молодь". У цілому тільки за 1998 рік було виявлено 19 порушень майже на 1,2 млн грн.

Та як не дивно, це не стало приводом для відкриття кримінальних справ або ж інших розглядів. Більше того, глава цієї організації, Володимир Рябіков, у 2000 році став заступником голови Держкомітету з питань молоді та спорту. А Олександр Горган/Лялька у 1999 році потрапив до складу Національної ради з питань молодіжної політики при Президентові України Леонідові Кучмі.

Друг будь-якої влади

Піднявшись на посаду державного рівня, юний борець за права молоді потрапив і в політику. Комітет, у якому раніше працював Олександр Горган, тісно пов'язували із впливовою на той час політсилою - СДПУ(о). І вже на виборах 2002 року нинішній глава Київщини увійшов до першої п'ятірки у виборчому списку молодіжного осередку соціал-демократів - Блоку української молоді (БУМ). У 2003 році Лялька був делегатом з'їзду СДПУ(о). Громадські активісти того часу відзначають, що він позиціонувався як комунікатор з лідером партії, а також був одним із координаторів "молодіжок" СДПУ(о).

З плином часу і зміною політичних розкладів у країні, молодому політику довелося вчитися працювати з новою владою. І це у нього вийшло досить успішно. Уже 2006 року Олександр Горган став депутатом Вишгородської міськради від "Пори". В цьому кріслі він просидів до 2010 року. І як кажуть активісти, не обійшлося без земельних скандалів. Зокрема, депутата звинувачували в участі у схемах з продажу землі. Мовляв, він у цьому плані тісно співпрацював з мером Решетняком.

З приходом до влади регіоналів представник революційної партії "Пора" не тільки не зник з політичного простору, а навіть отримав хорошу посаду в столиці. За його пропозицією Київрада створила нове КП "Київський водний стадіон", а нинішній губернатор очолив підприємство.

"У 2010 році я запропонував альтернативний варіант - створити водний стадіон. Міськрада підтримала ідею. Згодом ми сформували комунальне підприємство "Київський водноспортивний стадіон" і спільно зі спортивними організаціями почали розробку концепції стадіону. Зараз ми відкриваємо його як пілотний проект, тому він далекий від того, яким буде в кінцевому підсумку", - розповідає Олександр Горган.

Саме з роботою в столиці був пов'язаний ще один фінансовий скандал. Як пишуть ЗМІ, у 2012-2014 роках в КП були виявлені фінансові порушення. Київрада виділила підприємству 3 млн грн для поповнення статутного капіталу. Але кошти були використані для здійснення господарської діяльності та отримання заробітної плати.

Активісти звинувачували Олександра Горгана в тому, що КП виділяли кошти на прибирання території, але реально цього не відбувалося.

Однак скандал вдалося зам'яти. І вже на виборах 2014 року Олександр Горган балотувався до Київради по 38-му округу під прапорами партії "УДАР". Але пройти так і не вдалося.

Переломний момент

Різка зміна політичних поглядів Олександра Горгана сталася за часів кардинальних змін в країні. Преса пише, що він був активним учасником мовного майдану, захищав мітингувальників від "Беркуту". А під час Революції Гідності брав участь у самообороні Майдану.

Саме це, на думку експертів, дало йому новий виток у політичній кар'єрі. У 2015 році він став депутатом від партії президента в Київській облраді. А головне, незрозуміло, за які заслуги президент призначив його главою Вишгородського району. Того району, в межах якого розміщене Межигір'я.

Політична кар'єра, що стрімко розвивалася, вже у 2016 році дозволила Олександру Горгану/Ляльці обійняти пост глави Київської області. І тут же преса звинуватила нового керівника в непрозорій кадровій політиці при виборі заступників. Він до останнього приховував імена кандидатів, хоча обіцяв провести конкурс максимально прозоро.

Новий губернатор Київщини виявився досить забезпеченою людиною. Загалом він задекларував три будинки, одну квартиру і чотири ділянки в різних регіонах України. Також глава КОДА задекларував три авто, три велосипеди, права власності на 25 торгових марок і комерційних найменувань та два екземпляри дорогих годинників.

Наскільки ефективним буде його призначення на посаду, покаже час. Чи зможе молодий політик з настільки неоднозначною історією керувати одним із найбільш корумпованих регіонів країни і не піддатися численним спокусам?

Теги: Олександр Горган, горган, біографія, губернатор київщини, губернатор київської області, сдпуо

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Василь Гацько про страхи Януковича, об’єднання демократичних сил та брехню влади (відео)
ЧитальняАналітика 28 лютого

Чи варто підтримувати блокаду, навіщо новим політичним силам потрібно домовлятися про співпрацю задовго до виборів та на які кошти існують […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори