Українську ГТС врятує тристоронній консорціум, - Медведчук

Політика
10.01 16:14
126
0

Україна може втратити свій транзитний потенціал і всю газотранспортну інфраструктуру, якщо не зробить кроків зі створення консорціуму з управління українською ГТС. Таку думку висловив лідер Громадського руху "Український вибір - Право народу" Віктор Медведчук.

19 січня 2019 року закінчується термін дії контракту на поставки російського газу в Україну, а Росія неодноразово заявляла про плани припинити транзит газу через територію України, - нагадав політик.

"У разі реалізації оптимістичного сценарію, Росія значно скоротить обсяги транзиту газу по території України. При реалізації ж песимістичного сценарію і зовсім відмовиться від використання української ГТС", - вважає Віктор Медведчук.

Він впевнений, що для України це стане справжньою катастрофою. "Реалізація проектів "Північний потік", "Північний потік-2" і "Турецький потік" вже в найближчому майбутньому може привести до того, що Україна повністю втратить весь свій транзитний потенціал, а ГТС країни перетвориться просто на купу металобрухту", - пояснює політик .

Крім того, попереджає політик, в разі повного припинення транзиту російського газу до Європи по українській ГТС наша країна втратить близько 2 млрд дол. США на рік, а вартість самої газотранспортної системи, за підрахунками "Нафтогазу", знизиться в п'ять разів.

Медведчук також прокоментував заяву голови НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва про те, що в разі реалізації "Північного потоку-2", а також "Турецького потоку", Москва може постачати газ через Україну з залученням європейської компанії до управління своєю газотранспортною системою.

"Пан Коболєв помиляється. На сьогоднішній день немає не тільки підстав, але навіть передумов для реалізації даної ідеї, так як це не вирішує головну проблему - не забезпечує інтерес Росії в подальшому здійснювати транзит газу через Україну. Адже і в "Північному потоці", "Північному потоці-2" і в "Турецькому потоці" Росія є акціонером, вона фінансово зацікавлена ​​в завантаженні саме цих потужностей. Залучити європейську компанію до управління українською газотранспортною системою можна. Але хіба це зацікавить РФ транспортувати блакитне паливо по українській ГТС? Ні!", - пояснює громадський діяч.

На думку політика, зберегти ГТС України реально лише в тому випадку, якщо до її управління будуть залучені Росія як постачальник, Україна як транзитер і країни Євросоюзу як кінцевий споживач.

"При цьому головне - зацікавити Росію експортувати газ по нашій трубі до Європи. У зв'язку з цим необхідно скасувати прийнятий Верховною Радою Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиної газотранспортної системи України" від 18.06.2014 № +1645-VII з метою вилучення дискримінаційної норми, що дозволяє уряду створити оператора газотранспортної системи (ГТС) країни, в якому частку до 49% можуть отримати інвестори з США та ЄС", - пропонує Медведчук.

На його думку, ця норма дискримінаційна не для Росії, а саме для України і спрямована за вказівкою Заходу на знищення нашої економіки.

"Це дозволить залучити до управління необхідні структури всіх трьох учасників і знайти оптимальний баланс в російсько-українсько-європейських енергетичних відносинах", - підсумовує Віктор Медведчук.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори