Фіскальна служба готує спрощення податкової звітності

Подорожі
24.07 11:59
906
0

Адміністрація Президента та Державна фіскальна служба готують законопроекти, які мають спростити адміністрування податків та зборів в Україні.

Як повідомив на засіданні Національної ради реформ голова АП Борис Ложкін, у вересні їх планують внести на розгляд Верховної Ради, передає РБК-Україна.

"Податкова реформа - це те, що може бути схвалена парламентом до 1 жовтня, якщо на цьому сфокусуватися. Це не вимагає ні грошей, ні будь-яких інших ресурсів. Я думаю, всі фракції коаліції повинні бути в цьому зацікавлені", - сказав Ложкін.

Мова йде про створення єдиної уніфікованої форми податкової звітності з податку на прибуток підприємств замість існуючих 5 форм за видами діяльності. Кількість додатків до декларації пропонується скоротити з 14 до як мінімум 9.

Читайте також: У вересні з'явиться новий Податковий кодекс

"Український бізнес, якому зараз і так не солодко, надто багато часу витрачає на те, щоб звітувати перед державою. Так, згідно з рейтингом Doing Business, в Україні на підготовку звітності компанія витрачає в середньому 350 годин в рік. Для порівняння - в ОАЕ, які є лідером за цим показником, це займає 12 годин", - зазначив глава АП.

Наступним кроком, за словами Ложкіна, має стати об'єднання ПДФО, ЄСВ та військового збору в єдиний податок на заробітну плату. Також буде запропоновано ввести єдину річну декларацію зі сплати єдиного податку та ЄСВ та спростити процедуру її подання.

Відповідні законопроекти планують розробити і внести на розгляд парламенту до 1 жовтня. Ложкін прогнозує, що ці зміни запрацюють з січня 2016 року. Час на адміністрування податків та зборів має скоротитись з 350 до 100 годин на рік.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори