"Більшість киян не зможуть потрапити в нові райради" - експерт

Подорожі
29.07 11:15
Володимир Мукан
1362
0

Київрада прийняла рішення відновити роботу 10 районних рад і провести вибори до них 27 березня наступного року, бо цьогоріч місцева влада не встигне до них підготуватися. За це проголосував 81 депутат.

В Голосіївську, Подільську і Шевченківську райради набиратимуть по 40 депутатів, у решту — по 50.

Вибори проходитимуть за пропорційною системою. Це викликало обурення у експертів і громадськості. На їхню думку, такі умови не дозволять більшості безпартійних киян бути вибраними в райради.

"Проводити вибори в райради за партійними списками — це повна дикість. Функція таких рад — вирішувати побутові та комунальні проблеми районів. Там повинні сидіти технарі, комунальники, практики. А в результаті вийде так, що вони стануть заполітизовані, та ще й пересічний житель району не зможе туди потрапити "з двору"", - говорить "Знай" Вадим Якимець, представник громадської організації "Рух за реформи".

Читайте також Реформи по-київськи: стоянки подорожчають, але за авто ніхто не відповідатиме

На його думку, ніякого позитивного ефекту від таких районних рад не буде для Києва.

"У такому випадку я взагалі не бачу сенсу реанімувати райради. Адже на їх утримання буде витрачатися на рік близько 30 мільйонів гривень з міського бюджету, і в них будуть сидіти люди, які представляють політичні бренди, а не жителів свого району", - каже експерт.

Фахівці з місцевого самоврядування вважають, що політизація райрад може спричинити до конфліктів між депутатами районних рад і міським головою.

"З одного боку, вибори за партійним списками передбачені нашим законодавством. Тобто якщо в громаді є лідер чи професіонал, він має бути в певній партії. Якщо всі партії йому не підходять, має створити свою. Але з іншого боку, така система в Україні має суттєві недоліки. У нас більшість партій створені під конкретних лідерів. Вони не об'єднані ідеєю покращити щось чи певною концепцією реформ. Навіть, коли були спроби створити партії з ідеєю, вони все одно зав'язувалися на якомусь лідері. Наприклад, "Самопоміч". Тому, по суті, місцевим активістам нікуди вступати. Самому створити партію не так просто, бо аби щось робити треба мати команду й певний досвід", - говорить "Знай" Олександр Жолудь, аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень.

Читайте також "При Кличку кияни не побачать масової заміни ліфтів" - експерт

До компетенції райрад будуть входити питання середньої та дошкільної освіти, охорони здоров'я, культури, містобудування та архітектури, розробка схем розміщення тимчасових споруд, питання організації вуличної торгівлі.

Нагадаємо, районні ради працювали до 2010 року, їх ліквідували після рішення Київради.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори