ВІЛ-позитивні іноземці зможуть в'їжджати в Україну без обмежень

Подорожі
05.08 14:14
954
0

10 липня 2015 набув чинності наказ МОЗ про скасування заборони на в'їзд в Україну іноземців та осіб без громадянства з ВІЛ-позитивним статусом.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської.

Як зазначається, заборона на імміграцію в Україну людям, що живуть з ВІЛ, був встановлений переліком інфекційних хвороб, захворювання на які є підставою для відмови у наданні дозволу на імміграцію в Україну, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19.10.2001 №415.

На думку Лутковської, такі положення є прямою дискримінацією громадян з ВІЛ-позитивним статусом і порушують Конвенцію про захист прав людини та основних свобод, суперечить практиці Європейського суду з прав людини, а також відповідно до загальноєвропейських консенсусом з цього питання не є ефективним засобом запобігання поширенню ВІЛ.

22 липня 2015 Уповноважений з прав людини направила лист на адресу Міністра охорони здоров'я України, в якому висловлювалося прохання вжити заходів щодо внесення змін до переліку з метою усунення дискримінаційних положень та приведення його у відповідність з міжнародними та європейськими стандартами в галузі захисту прав людини.

У відповідь Міністерство охорони здоров'я повідомило, що наказом від 11.06.2015 № 329 ВІЛ-інфекцію як підстава для відмови у наданні дозволу на імміграцію в Україну з Переліку виключено. Зміни до Переліку вступили в силу 10 липня 2015.

Таким чином, на сьогодні іноземцям та особам без громадянства з ВІЛ-позитивним статусом гарантується можливість безперешкодно іммігрувати в Україну, шукати без надмірних і невиправданих перешкод офіційне працевлаштування тощо.

Лутковська зазначила, що скасування відповідної заборони для ВІЛ-позитивних іноземців та осіб без громадянства є значним кроком вперед у сфері захисту прав людини та протидії дискримінації людей, що живуть з ВІЛ. Крім того, прийнявши таке рішення, Україна приєдналася до близько 140 прогресивним державам, які також скасували подібні заборони як необґрунтовані.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори