Перемога активістів: Яценюк оновить комісію з набору Антикоруційного агентства

Подорожі
12.08 16:14
1356
0

Новий конкурс в комісію, яка обиратиме керівництво Національного антикорупційного агентства, буде проведений вже до кінця серпня. Прем'єр-міністр провини уряду не визнав і зазначив, що це "політичне рішення".

"Зараз не стільки юридичне, скільки політичне питання. Ми разом з громадськими організаціями, з обраними в законний спосіб членами конкурсної комісії прийняли правильне рішення змінити положення про порядок обрання членів конкурсної комісії", - заявив Яценюк.

Зі слів прем'єра, вже сформована комісія саморозпустилася, хоча суд визнав проведення конкурсу правильним. Новий конкурс обіцяють провести вже кінця місяця.

Читайте також: "Люди Порошенка хочуть очолити корупцію, а не боротися з нею"

Нагадаємо, що 4 червня Transparency International від низки громадських організацій подала в суд на Кабмін за непрозорий конкурс в конкурсну комісію з призначення керівництва Антикорупційного бюро. За результатами онлайн-голосування в комісію пройшли невідомі "активісти", яких раніше у боротьбі з корупцією не помічали. В той же час багато організацій, які брали участь в голосуванні виявилися зареєстрованими на сумнівні адреси, в тому числі в тимчасово окупованої частині Донбасу.

"На мою думку, уряд просто визнав очевидне. Крім сумнівного конкурсу, вони затвердили комісію в складі 6 людей, хоча законом передбачено 8. Голова Антикорупційного бюро Артем Ситнік одразу запропонував провести новий конкурс, але уряд тоді відмовився і зробив це лише зараз", - сказав "Знай" голова правління Transparency International в Україна Андрій Марусов.

Нагадаємо, що Комісія має призначити заступників голови Антикорупційного агентства і керівників усіх департаментів. Нагляд за новим відомством здійснюватиме Рада громадського контролю, яку обрали на початку червня.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори