Перемога активістів: Яценюк оновить комісію з набору Антикоруційного агентства

Подорожі
12.08 16:14
1356
0

Новий конкурс в комісію, яка обиратиме керівництво Національного антикорупційного агентства, буде проведений вже до кінця серпня. Прем'єр-міністр провини уряду не визнав і зазначив, що це "політичне рішення".

"Зараз не стільки юридичне, скільки політичне питання. Ми разом з громадськими організаціями, з обраними в законний спосіб членами конкурсної комісії прийняли правильне рішення змінити положення про порядок обрання членів конкурсної комісії", - заявив Яценюк.

Зі слів прем'єра, вже сформована комісія саморозпустилася, хоча суд визнав проведення конкурсу правильним. Новий конкурс обіцяють провести вже кінця місяця.

Читайте також: "Люди Порошенка хочуть очолити корупцію, а не боротися з нею"

Нагадаємо, що 4 червня Transparency International від низки громадських організацій подала в суд на Кабмін за непрозорий конкурс в конкурсну комісію з призначення керівництва Антикорупційного бюро. За результатами онлайн-голосування в комісію пройшли невідомі "активісти", яких раніше у боротьбі з корупцією не помічали. В той же час багато організацій, які брали участь в голосуванні виявилися зареєстрованими на сумнівні адреси, в тому числі в тимчасово окупованої частині Донбасу.

"На мою думку, уряд просто визнав очевидне. Крім сумнівного конкурсу, вони затвердили комісію в складі 6 людей, хоча законом передбачено 8. Голова Антикорупційного бюро Артем Ситнік одразу запропонував провести новий конкурс, але уряд тоді відмовився і зробив це лише зараз", - сказав "Знай" голова правління Transparency International в Україна Андрій Марусов.

Нагадаємо, що Комісія має призначити заступників голови Антикорупційного агентства і керівників усіх департаментів. Нагляд за новим відомством здійснюватиме Рада громадського контролю, яку обрали на початку червня.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори