Влада пояснює чому знищують пам'ятники Леніну

Подорожі
25.08 14:04
699
0

У декомунізації, яка зараз проводиться в Україні і полягає, зокрема, у знесенні пам'ятників Володимиру Леніну та іншим радянським діячам, а також перейменуванні міст, є дві причини. Головна з них - необхідність таких дій для побудови демократичної країни.

Про це заявив один з ініціаторів процесу декомунізації, історик, директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович - повідомляє Апостроф.

По-перше, саме до радянського минулого зараз апелює Росія. Спираючись на людей, які є носіями радянської ідентичності, вона розгортає свою агресію

По-друге, є приклади інших держав, які раніше були комуністичними. Це країни Східної Європи, які після падіння комунізму активно проводили політику декомунізації. Зараз вони є розвиненими демократичними державами, для яких повернення назад до тоталітаризму є неможливим. Тим часом у країнах, де декомунізація не проводилася (йдеться про Україну, Росію, Білорусь, а також інші пострадянські республіки, за винятком країн Прибалтики, Молдови і Грузії), демократія є ілюзорною і декоративною. Ці країни є авторитарними, їм досі властиві елементи "совка".

Читайте також: Леніна замінили на тризубець у Дніпродзержинську (фото)

Декомунізація - невід'ємна частина реформ на шляху до побудови демократичної держави для країн, які мають комуністичне минуле. Так само, як денацифікація (комплекс заходів, спрямованих на очищення післявоєнного німецького і австрійського суспільства від впливу нацистської ідеології) була необхідна для того, щоб Німеччина стала нормальною демократичною державою.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори