Спецпенсії скасують із січня наступного року

Подорожі
19.05 17:45
Ілля Лукаш
3756
0

Пенсійна реформа стартує в Україні зі скасування спец пенсій колишнім високопосадовцям та чиновникам. З 2017 року пенсії можна буде заощаджувати на приватних рахунках та передавати у спадок.

"Усі спецпенсії буде скасовано з наступного року. Зараз їх отримують чиновники, міністри, митники, податківці, прокурори та судді. Треба припинити розмежування українців на сорти пенсіонерів. Зараз чимало чиновників роблять усе можливе, аби заблокувати скасування пенсій держслужбовців. Але коаліції у Верховній раді вистачить голосів 21 травня для позитивного голосування з цього приводу", - заявив міністр соціальної політики Павло Розенко на прес-конференції 19 травня.

За словами голови правління Пенсійного фонду України Олексія Зарудного, спецпенсії заважають підняти середній рівень виплат.

"Привілеї та пільги отримує майже кожен четвертий пенсіонер. Але їх виплачують за рахунок інших. Саме тому ми маємо маленький рівень середньої пенсії", - сказав Зарудний.

Читайте також: Пенсії переходитимуть у спадок - Розенко

Крім скасування чиновницьких пенсії, реформа дозволить залучати заощаджені гроші в інвестиції.

"Якщо перевести пенсії з принципу проїдання на інвестування – це дозволить залучити в економіку країни великий ресурс. У Польщі біля 70 млрд. євро пенсійних заощаджень працюють в економіці, це не дозволяє її падати у важки часи", - сказав Розенко.

Протягом першого року пенсійної реформи чиновники планують залучити в економіку 5 млрд. гривень, у 2019-му – ще 9 мільярдів заощаджень. Управляти грошима пенсіонерів буде Накопичувальний пенсійний фонд. Ним керуватиме громадська рада, яка стежитиме за використанням грошей та визначатиме компанії, які примножуватимуть заощадження.

Читайте по темі: Працюючим пенсіонерам скоротили виплати

Реформу почнуть з 1 січня 2017-го і протягом першого року залучать до нової системи 6 млн. українців. Причому, громадяни до 35 років будуть обов'язково сплачувати накопичувальну частину, українці з 35 до 55-ти років братимуть участь у цьому на добровільній основі. Усі старші за 55 років самостійно вирішать, чи переходити на нову систему.

За розрахунками фахівців Пенсійного фонду, за рахунок накопичувальної системи українці будуть отримувати понад 60% середньої зарплати в якості пенсії.

Законопроект мають розглянути депутати Верховної Ради України у четвер, 21 травня.

Читайте по темі: Три пенсії замість однієї - ідея економіста

Автор матеріалу: Ілля Лукаш

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори