Чиновників дозволили таємно фотографувати під час вимагання хабарів

Подорожі
22.05 13:47
4077
0

Українці зможуть особисто подавати в суд на чиновників, які вимагають хабарі або вчиняють інші протиправні дії. Відповідний закон сьогодні прийняли депутати Верховної Ради. Для позову досить буде надати прихований відео або аудіозапис порушення. Причому, кримінальну відповідальність за прихований запис прибрали.

"Громадське обвинувачення має елемент несподіваності: коли не знаєш, звідки чекати неприємностей, раціональніше утримуватися від поганих учинків в цілому. Однак справа не лише в більшій ефективності колективної дії порівняно з індивідуальною, а й у важливому політично-виховному моменті: якщо об'єднавшись можна домогтися покарання злочинця, є сенс об'єднуватися", - ідеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Із законодавства прибрали кримінальну відповідальність за "незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів для отримання інформації", "незаконне зберігання спеціальних технічних засобів для негласного отримання інформації" та аналогічну відповідальність військовослужбовців при зборі такої інформації у відношенні до власного керівництва.

Читайте також: Іноді чиновники діляться хабарами з президентом

"Це давно очікувана та непогана ініціатива, але диявол завжди ховається у деталях. Закон може перетворити кожного українця на міліціонера чи суддю. До нього було багато претензій саме з точки зору дотримання прав людини", - сказав "Знай" член правління міжнародної організації Transparency International Андрій Марусов.

Протягом місяця законопроект мають доопрацювати в комітетах та поставити на друге голосування. Якщо президент його не ветує, закон вступить в дію у липні цього року.

Читайте по темі: Активісти розпочали полювання на хабарників у ДАІ

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори