12 гривень заплатить кожен українець на утримання партій

Подорожі
05.06 16:30
2346
0

За підрахунками експертів, державне фінансування політичних партій потребуватиме 440 млн. гривень на рік. Проте такі дії виправдані, бо дадуть змогу вивести їх з-під впливу олігархів і зробить фінансову діяльність політиків значно прозорішою.

"Якщо партії залежатимуть лише від виборців, вплив олігархів на політику буде мінімізований", - вважає голова Центру політичних студій та аналітики Віктор Таран.

Він зазначає, що запровадження державного фінансування партій було умовою візової лібералізації з Євросоюзом.

"Світова практика свідчить про те, що державне фінансування становить не більше 40% від коштів, які є у розпорядженні партій. 20% - це членики внески і 30% - приватні пожертви. Ми пропонуємо виділяти 440 млн. гривень на рік на усі партії разом. За нашими розрахунками, це 12 гривень з кожного українця на рік", - зазначає "Знай" Таран.

Читайте також: Україна реформується, але із затримкою - МВФ

Для уникнення нецільового використання державних коштів експерти пропонують жорстко обмежити можливості витрачати ці гроші та запровадити щомісячну звітність.

"У Великій Британії, наприклад, заборонено сплачувати з цих грошей зарплату партійцям. Водночас вони фінансують роботу тіньового уряду, який розробляє обґрунтовані та прораховані альтернативні законопроекти. Партійні з'їзди та мітинги також не можна фінансувати за державні гроші. А ось розробка законів, подання інформації в ЗМІ та створення осередків партії в регіонах можна буде профінансувати з цих ресурсів", - додає Віктор Таран.

За відсутність звітності чи порушення правил при використанні коштів партії або покарають, або взагалі позбавлять права на займатися політичною діяльністю.

Експерти пропонують включити в перелік партій ті, які подолають 3% бар'єр, і сплачувати за кожен голос виборця, відданий за ту чи іншу політичну силу. Це має збільшити кількість потужних партій та конкуренцію між ними.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори