Скасування спецпенсій зекономить в бюджеті копійки - експерт

Подорожі
15.06 11:52
Володимир Мукан
2463
0

З цього місяця спецпенсій не виплачуватимуть. Про це повідомив перший заступник голови правління Пенсійного фонду Микола Шамбір. З 1 червня почала діяти норма закону про призупинення призначень спецпенсій.

"Це правильний крок Міністерства соцполитики. Однією із мотивацій для багатьох сучасних чиновників була спецпенсія. Вони йшли у держструктури, аби після 35-60 років отримувати її. А до того, за рахунок свого службового положення вирішували низку особистих і бізнесових питань", - говорить "Знай" Павло Мельник, директор агенції "МПП-консалтинг".

Матеріал за темою Розенко відмовився призначати спецпенсії податківцям і депутатам

В Україні спецпенсії призначали найвищим чиновникам судів, прокуратур, правоохоронних органів. Таких – 20 тис. осіб. Спецпенсії нараховували у розмірі 25-30 тис. грн.

"Більшість тих, хто зараз отримує спецпенсії й претендує на них найближчим часом, не заслуговують такої великої грошової винагороди від держави, бо не працювали належно на своїх посадах. Вони знали, що штати усіх відомств роздуті, ніхто ні за що не відповідає", - каже експерт.

Закон про спецпенсії популістський. Він не змінить ситуації в Пенсійному фонді, вважає економіст Борис Кушнірук.

"З моральної точки зору – це правильне рішення. З економічної – сумнівне. Адже завдяки цьому рішенню не вдасться суттєво зекономити гроші в Пенсійному фонді. На спецпенсії йде 2 мільярди гривень у рік із 200 мільярдів. Це всього лиш один відсоток" , - каже фахівець.

Спецпенсії скасовують, щоб відвернути увагу суспільства від Пенсійної реформи, вважає Борис Кушнірук.

"Скасування спецпенсій – це відволікаючий маневр. Він потрібен владі, аби зберегти старі корупційні схеми у Пенсійному фонді. За скасування спецпенсій депутати не проголосували у травні. Спецпенсій зараз не виплачуватимуть лише через те, що Мінсоцполітики просто перекрило їхнє нарахування. А за відповідний закон депутати голосуватимуть у липні. Цікаво, що його прийматимуть у пакеті із законопроектом про накопичувальну пенсійну систему. Він передбачає, що три рівні пенсійного нарахування будуть в межах Пенсійного фонду. Це абсолютно суперечить світовій практиці. Трирівнева накопичувальна система передбачає накопичення в державному пенсійному фонді, недержавному, страховій компанії або банку", - каже Борис Кушнірук.

Матеріал за темою Пенсії переходитимуть у спадок — Розенко

Трирівнева система в межах Пенсійного фонду призведе до того, що відрахування на доходи працюючого населення не зменшуватимуться.

"Малому й середньому бізнесу й надалі буде невигідно сплачувати податки за своїх працівників. Тому вони приховуватимуть від держави свої доходи, кількість працівників. Платитимуть їм зарплати й надалі у "конвертах". Через такий стан речей дефіцит Пенсіного фонду й далі зростатиме", - каже фахівець.

Відсутність закону про скасування спецпенсій, прийнятого Верховною Радою може спричинити низку судових позовів від колишніх чиновників.

"З юридичного боку скасування спецпенсій дуже хитке. Якщо закон не приймають за визначеною процедурою, то його завжди можна оскаржити. Думаю, чиновники-пенсіонери не будуть нехтувати такою можливістю".

Матеріал за темою Три пенсії замість однієї - ідея економіста

Нагадаємо, скасування спецпенсій, за словами міністра соцполітики Павла Розенка, стане початком пенсійної реформи, яка повноцінно запрацює з 2017 року.

Автор матеріалу: Володимир Мукан

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори