Кабмін залишив корупційні схеми у Фіскальній службі

Подорожі
24.06 15:30
Ілля Лукаш
2565
0

Арсеній Яценюк передав Державну Фіскальну службу під пряме підпорядкування Міністерства фінансів і зажадав реформувати відомство протягом трьох місяців. Експерти кажуть, що ніяких реформ ДФС не передбачено взагалі, а всі корупційні схеми у відомстві залишилися.

"Я підтримую реорганізацію служби, але хотів би, щоб ми говорили про практичні кроки і наслідки цієї реорганізації. Вам потрібно змінити так свою роботу, щоб платники податків відчули нову і якісну податкову культуру", - заявив сьогодні прем'єр.

Експерт з податкової реформи Реанімаційного пакету реформ Ілля Несходовський зауважує, що суттєвих змін у Фіскальній службі не передбачено.

"Давайте згадаємо, які саме кроки зібрався робити голова відомства Насірова для реформування. Набрати 5 заступників. Я питаю, це можна вважати реформою? Зменшити кількість працівників служби на 10%. Це реформа? Чи запровадження електронних послуг за майже мільярд гривень, яких в них ще й нема. Це реформа?" - сказав "Знай" Несходовський.

Експерт зауважує, що Фіскальна служба й так була підпорядкована Міністерству фінансів, і нічого нового прем'єр-міністр не сказав. Чи не найголовніший привід для хабарництва чиновники залишили.

"Наразі діє система, коли платник податків може здавати податкову декларацію онлайн. Проте всередині служби діє наказ, який дає змогу відключати бізнесменів від цього сервісу без пояснень. Їм доводиться зустрічатися з податківцями і вирішувати питання хабарем або двічі сплачувати ПДВ. Тому я вважаю це профанацією, а не реформуванням", - каже експерт.

Мораторій на перевірку підприємств із обігом менше за 20 млн грн на рік був запроваджений одразу після приходу до влади уряду Арсенія Яценюка. Він добігає кінця вже цього місяця. Пропозиція міністра економічного розвитку Айвараса Абромавічуса щодо продовження мораторію до кінця грудня 2016 року Кабмін досі не розглянув.

Читайте також: Уряд передасть митницю в управління іноземцям

Якщо Кабмін не продовжить дію мораторію – під перевірки Податкової міліції підпадуть нові положення про грошове забезпечення ПДВ та обов'язкове встановлення касових апаратів. Це питання 37 млрд грн для малого та середнього бізнесу.

"Єдина цікава пропозиція стосується передачі митниць приватним компаніям, як це зробили в Болгарії. Проте і тут невідомо ані про терміни реалізації, ані про готовність зробити це", - зазначає Ілля Несходовський.

Нагадаємо, що вчора директор департаменту люстрації Міністерства юстиції Тетяна Козаченко заявила, що найбільший опір люстрації чинять Фіскальна служба, Міністерство внутрішніх справ і прокуратура.

Читайте по темі: Список найбагатших чиновників очолив очолив голова фіскальної служби

Автор матеріалу: Ілля Лукаш

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори