Рада прийняла реформу Рахункової палати з п'ятої спроби

Подорожі
02.07 13:02
Ілля Лукаш
1122
0

Після чотирьох невдалих спроб проголосувати за новий закон про Рахункову палату, депутати все ж такі прийняли його після незначних змін. Провал реформування ставив під загрозу надходження кредитів від Міжнародного валютного фонду.

Інспекторам надали право на перевірку кредитів та надходження коштів до бюджету.

"Рахункова палата – ключовий орган для контролю за державними коштами. Депутати не віддадуть контроль за урядом, який самі ж призначали, нелояльній до міністрів людині. Вважаю, що поки вони не визначаться з кандидатурою голови служби – реформи не почнуть", - сказав "Знай" радник президента Асоціайції українських банків Олексій Кущ.

Думку експерта підтвердили і самі депутати у сесійній залі.

"Не можна голосувати за реформування відомстві, яке фактично не працює. У палати фактично немає керівника, а термін виконання обов'язків більшості членів збіг. Пропоную визначитися з кандидатури і ліше потім голосувати за закон", - заявив у Верховній Раді депутат Олег Ляшко.

Після провалу голосування спікер Володимир Гройсман призупинив пленарне засідання і зібрав керівників правлячої коаліції на нараду.

"Ми маємо прийняти цей закон прямо сьогодні. Треба підтримати його в другому читанні хоча б і з правками. Головне – зробити майбутніх інспекторів професійними і незалежними", - заявила після перерви представник фракції "Народний фронт" Вікторія Сюмар.

За новими правилами, членів Рахункової палати призначатимуть на 9 років без права повторного обрання. Інспекторам дозолять перевіряти не лише використання бюджетних коштів, а і надходження в бюджет й кредити міжнародних структур.

"Розширення повноважень лобіює Міжнародний валютний фонд. Це головний кредитор України наразі, тому закон приймуть в будь якому випадку. Питання лише в рівні незалежності та глибіні реформування палати", - каже Кущ.

Читайте також: Україна отримає кредит МВФ навіть у випадку дефолту- Лагард

В підсумку депутати домовилися змінити правила обрання членів палати. Зокрема, обирати членів відомства вирішили на відкритих рейтингових конкурсах і голосувати за список кандидатів лише за набраними балами. Себто, в палату потраплять лише перші 9 кандидатур, що має підвищити професійність інспекторів.

Рахункової палаті навіть надали право призупинення дії або скасування актів Кабміну, які будуть порушувати законодавство. Палата складатиметься з з 15 членів, чисельність співробітників обмежили 401 людьми. Аудит самої палати мають проводити міжнародні компанії не рідше одного разу на три роки.

Автор матеріалу: Ілля Лукаш

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори