Призову заважають паніка і неправдива інформація

Суспільство
20.01 18:18
252

Згідно з наказом президента, затвердженим Верховною Радою, з 10 січня 2015 року в Україні розпочалася нова хвиля мобілізації. За 90 днів, поки триватиме призив, планують набрати 50 тис чоловіків. Однак, експерти попереджають, що цьогорічний призив буде одним із найважчих, адже люди дезінформовані через неправдиву інформацію.

Журналіст з Києва Роман Запорожченко отримав повістку до військомату 12 січня, від мобілізації не відмовився.

"В автомобільних аваріях та через необережне поводження із вогнем щодня гине більше людей, ніж у найгарячіших точках фронту. Все залежить від того, як подають інформацію ЗМІ. Якщо медіа щодня пишуть про смерті, недостатнє постачання їжі, снарядів та зимової форми – легко уявити, як відреагує людина, яка отримає запрошення у військкомат. Коли проходив медкомісію, на кожен десяток призовників знаходився один такий, що не хотів іти. Та їх, як правило, і не дуже беруть. Я проаналізував ситуацію і вирішив, що коли є загроза для країни – треба виконувати свій чоловічий обов'язок. Якщо ти є чоловіком не тільки заради трьох букв у паспорті", - розповідає Запорожченко.

Нині в інтернеті є чимало неправдивої інформації щодо того, що українці масово відмовляються від мобілізації. Одне із російських видань пов'язало традиційне у святковий період збільшення пасажиропотоку на авіарейсах із тим, що ніби-то українські чоловіки тікають від повісток за кордон. Також з'являються повідомлення про великі розміри хабарів, які дають за підроблені довідки про неможливість служити через стан здоров'я. Людей лякають розповіді про незадовільне забезпечення армії, погану підготовку солдат. Секретар РНБО Олександр Турчинов запевнив, що військові врахують помилки попередніх призовів.

"У першу чергу ми надамо пріоритет для патріотично налаштованих громадян, які добровільно готові захищати свою країну. Далі ми повинні запрошувати до лав Збройних сил та інших військових формувань громадян, які мають спеціальну підготовку", - заявив Турчинов.

Торік за ухилення від мобілізації притягнули до кримінальної відповідальності понад 4 тисячі українців. В більшості своїй суд засуджує ухильників до умовного терміну, але в армію їх вже не беруть.

"У військкоматі я чув розмови про те, що хтось не хоче йти воювати, бо налагодив своє життя або боїться загинути. Але їх було мало. Багато серед нас було свідомих українців, які розуміють, що саме ми маємо захистити свій дім, свій край", - розповів Запорожченко.

Нині чимало правозахисників роздають поради, як ухилитися від призову. Кажуть, що мобілізація незаконна, доки в країні не буде оголошено військового стану. Кандидат юридичних наук Ганна Маляр стверджує, що призовна кампанія цілком законна.

"В статті 4 Закону "Про оборону України" сказано, що Президент приймає рішення про загальну або часткову мобілізацію не тільки у разі агресії проти України, але й у випадку загрози нападу. Так що мобілізувати по закону можна не тільки у випадку війни та військового стану. Достатньо і загрози", - запевняє юрист.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори