«Україну чекає трибунал за прикладом Югославії» - Слідчий комітет Росії

Суспільство
24.07 10:44
630
0

Голова Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін не виключає створення в майбутньому міжнародного трибуналу по Україні. Він "дасть правову оцінку" діям української влади і військових.

Про це чиновник заявив в інтерв'ю "Російській газеті".

"Не можна виключати, що в майбутньому, за прикладом колишньої Югославії, Косово або інших країн, буде створений міжнародний трибунал по Україні, який дасть правову оцінку діям посадових осіб і військовослужбовців України на південному сході цієї країни", - підкреслив Бастрикін.

Він додав, що в центральному апараті Слідчого комітету сформували оперативний штаб у зв'язку з розслідуванням злочинів проти миру і безпеки людства на території України.

Також Бастрикін заявив, що "за певних умов ці злочини можуть бути розглянуті Міжнародним кримінальним судом в Гаазі".

"Римський статут Міжнародного кримінального суду дозволяє поширити юрисдикцію цього суду на території держав, які не є його учасниками", - заявив він.

Читайте також: Ходорковський прогнозує відхід Путіна в 2019 році

У Росії, за його словами, вийшла підготовлена ​​його відомством "Біла книга". Він підкреслив, що в ній "міститься опис тих злодіянь, які мали місце в Україні".

Однак міжнародний трибунал загрожує не Україні, а Росії. Нідерланди виступили з ініціативою створити трибунал у справі про катастрофу малайзійського Boeing на Донбасі. Цю ініціативу підтримали Малайзія, Україна, а також Австралія і Бельгія. Пізніше до цих країн приєдналися Великобританія і Франція. Але в Росії цю ідею назвали "несвоєчасною і контрпродуктивною".

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори