Савченко можуть звільнити 26 січня

Суспільство
21.01 17:42
216
0

Юлія Тимошенко вимагає від Росії звільнити та забезпечити присутність європейського депутата від України Надії Савченко на пленарному засіданні ПАРЄ наступного понеділка. Савченко голодує в знак протесту проти свого незаконного утримання 40-ий день і відмовляється припинити його до свого звільнення.

"Надія вкотре відмовилася припинити голодування, вона намагається в такій спосіб захистити себе і всіх полонених у Росії українців. Вона схудла на 15-17 кг, але заявила, що жити за гратами не буде", - розповіла про свої враження від побачення із Надією ії сестра Віра.

Юлія Тимошенко зазначила, що українська делегація планує поставити питання про звільнення Савченко в першій же день засідання нової сесії ПАРЄ 26 січня.

"Згідно статті 15 Договору про привілеї та імунітет депутатів Ради Європи, якій має виконувати Росія, імунітет від будь якого судового або кримінального переслідування гарантується всім депутатам ПАРЄ в усіх країнах, які входять в об'єднання", - заявила Тимошенко.

Після 26 січня Росія вважатиметься порушницею конвенції ПАРЄ, що може спричинити як припинення ії членства в організації, так і посилення санкції, вважає Тимошенко.

Раніше голова ПАРЄ Анна Брассер вже зверталася із листом до спікера російської Держдуми із проханням звільнити Надію Савченко до початку сесії асамблеї. Сьогодні надійшла інформація, що Брассер готова виступити поручителем перед органами попереднього слідства для звільнення Савченко.

В той же час, російські адвокати Савченко запланували на 26 січня світову інтернет-акцію в підтримку української льотчиці. Микола Полозов закликав користувачів Твітера написати за день мільйон повідомлень у Твітері із хєштєгом #FreeSavchenko.

"З метою забезпечення безпеки учасників глобальної акції #FreeSavchenko 26.01.15 в Росії, просимо проводити її в онлайн форматі"

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори