Порошенко помилував 30 в'язнів

Суспільство
24.07 18:05
801
0

Президент України Петро Порошенко помилував 30 засуджених у червні-липні. Про це на брифінгу в п'ятницю розповів глава департаменту з питань помилування Адміністрації Президента Олександр Букалов.

"Протягом червня-липня відбулися перші два засідання нового складу Комісії з питань помилування, яка розглянула майже 40 клопотань, і 30 осіб отримали помилування", - сказав Букалов.

За його словами, із 30 помилуваних осіб сімох засуджених звільнено від відбування покарання, решті - скорочено термін ув'язнення. При цьому, цьогоріч із помилуваних ув'язнених 14 осіб - жінки, 11 - люди віком за 60 років, а одна особа, яку помилували, ще не досягла 20-річного віку. Майже усі помилувані скоїли убивство на побутовому грунті, переважно через сварку у сім'ї.

Букалов поінформував, що клопотати про помилування може лише сам засуджений, а підставами для помилування є злочин, який вчинив ув'язнений, береться до уваги також характеристика щодо цієї особи з місця позбавлення волі, а також її вік, стан здоров'я тощо.

Читайте також: Порошенко впровадить 4G в Україні

Глава профільного департаменту зауважив, що Порошенко видав відповідні укази про помилування, але вони, згідно з законодавством, не публікуються на сайті.

Букалов зазначив, що виступає за те, щоб публікувати такі укази, але без вказування імен і прізвищ помилуваних.

Він також наголосив, що за попередні 4 роки помилувано було всього 43 людини.

Також Букалов зауважив, що АП виключає можливість помилування ув'язнених, які перебувають у пенітенціарних установах на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей.

Він зазначив, що в департамент надійшло кілька десятків клопотань про помилування від засуджених, які перебувають на окупованій території.

"Ми не можемо отримати достатньо документів для повноцінного розгляду (цих клопотань)", - сказав Букалов.

Читайте також: Пітерський художник відмовився від амністії

За його словами, таких засуджених можуть помилувати тільки після переміщення їх на території, підконтрольні українській владі.

Крім того, багато засуджених у своїх клопотаннях обіцяють взяти участь в антитерористичній операції після помилування.

При цьому глава департаменту підкреслив, що для нього це не є аргументом, оскільки неможливо перевірити щирість таких обіцянок.

Також він вважає не зовсім розумним надавати людям, які здійснили кримінальні злочини, можливість розпоряджатися вогнепальною зброєю.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори