Корупцію зменшать на 5 млрд гривень

Суспільство
28.01 16:46
858
0

Уряд планує закриття Укрекоресурсів, скасування та скорочення низки митних процедур та спрощення процедури найму на роботу іноземних фахівців. На думку міністра економіки Айвараса Абромавічуса це має скоротити корупційний ринок в України щонайменше на 5 млрд. гривень.

"Ми пропонуємо поступове зменшення адміністративного тиску на бізнес, ліквідацію контролюючих органів та покращення інвестиційного клімату в Україні", - заявив міністр.

Зокрема, планується закрити державне підприємство Укрекоресурс, яке, за словами Абромавічуса лише збирає гроші на утилізацію тари, але ніякої утилізації не відбувається. Це має повернути бізнесу до 100 млн. грн.

"Треба скасувати карантинні сертифікати, необхідні при транспортуванні сільськогосподарської продукції. Їх видачею займались приватні фірми. Зрозуміло. Що вони є необхідні при імпорті та експорті продукції, але чиновники вимагають їх навіть при перевезенні зерна з одного району в іншій", - сказав Абромавічус.

За підрахунками експертів таке рішення може повернути в бізнес понад 1 млрд гривень, яки йдуть на корупційні складові.

Окрім скасування субсидій для будь-яких товарів на митниці, Міністерство економіки розробило низку пропозиції, кожне з яких поверне у бізнес від 100 млн до мільярду гривень. Серед них: видача фітосанітарних сетіфікатів протягом однієї доби, скорочення процедури перевірки рослин з 60 до 10 днів, відміна експертизи імпортних продуктів харчування та відміна моніторингу користування надрами.

Разом із Міністерством юстиції планується значне спрощення процедури прийому на роботу іноземців в IT-сектор. Це також має зекономити 1,5 млрд. грн., які раніше витрачали на хабарі та липові довідки.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори