США і ЄС полюють на обхідні схеми Росії

Суспільство
30.07 11:55
1071
0

Країни західного світу, які запровадили санкції проти Росії, почали збирати інформацію про схеми, що дозволяють країні-агресору уникати обмеження.

Про це пише газета "Коммерсантъ".

США і ЄС шукають інформацію про структури, які пов'язані з російськими фізичними та юридичними особами, що значаться в американських та європейських чорних списках. Також ведеться пошук прогалин, які російські компанії використовують для обходу секторальних санкцій - обмежень на постачання обладнання подвійного призначення і технологічний обмін.

Читайте також: "Нема гарантій, що наступного року збережуться санкції проти Росії" - віце-президент ЄП

Розслідування проводиться в рамках "процесу щодо забезпечення функціонування режиму санкцій" (sanctions maintenance), якими займаються представники Міністерства фінансів у США, національні відомства і Єврокомісія в країнах Євросоюзу.

Один зі співрозмовників в структурах ЄС пояснив, що там "дуже уважно стежать за імплементацією рестриктивних заходів" відносно Росії. "Для забезпечення неухильного дотримання цих заходів можуть бути задіяні всі важелі", - пояснив він.

Другий співрозмовник, проте, сказав, що навіть у разі виявлення обхідних схем з боку російських компаній і громадян члени європейського співтовариства зараз навряд чи підуть на посилення санкцій відносно РФ.

На думку ще одного співрозмовника "Коммерсантъ", у США накопичений величезний досвід з виявлення механізмів по обходу санкцій.

"За багато років вони досконально вивчили всі хитрощі і прийоми, до яких вдавалися іранські компанії, обходячи заборони і бар'єри, передбачені західними санкціями. За наявності політичної волі подібні канали можна перекрити, в тому числі і для Росії", - підкреслив він.

Нагадаємо, нещодавно Україна та ще п'ять країн підтримали економічні санкції проти Росії.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори