Головний свідок по справі Сєнцова заявив про тортури ФСБ

Суспільство
06.08 13:25
822
0

Кримчанин Геннадій Афанасьєв, який був засуджений в Росії до семи років суворого режиму, під час нової зустрічі з адвокатом розповів про тортури, яким піддавався після викрадення у Криму силовиками з ФСБ. Про це повідомляє "Телекритика".

Попков розповів про це журналистам, які висвітлюють процес у Північно-Кавказькому окружному військовому суді в Ростові-на-Дону над Сенцовим та Кольченком.

Афанасьєва викрали 9 травня 2014 року на вулиці в Сімферополі, посадили в машину і почали возити в ній по місту, б'ючи і вимагаючи дати свідчення проти Олега Сенцова, а також на інших осіб, прізвищ яких він, однак, не пам'ятає.

Потім силовики, надягнувши Афанасьєву мішок на голову, привезли його додому й поклали на підлогу, а самі влаштували обшук. У числі іншого вони винесли з будинку дорогу фотоапаратуру. При цьому протокол обшуку і допиту не вівся, і спроби з'ясувати долю свого майна, вжиті політв'язням пізніше, результату не дали.

Читайте також: Ключовий свідок відмовився давати свідчення проти Сенцова

Як розповів політв'язень, його били, причому по голові били рукавичками, щоб не залишати слідів. Крім того, йому надягали на голову протигаз і затискали шланг. Один же раз, розтиснувши шланг, силовики якимось чином налили туди води, і затриманого Афанасьєва, після того як він вдихнув, почало рвати просто в шланг. Після цього оперативники застосували до викраденого тортури струмом, причому дроти прикріплювали в тому числі і до геніталій.

Після цього Геннадій Афанасьєв погодився дати свідчення як на себе, так і на Сенцова. При цьому свідоцтва про реальні події його змушували фальсифікувати. Зокрема, він розповів на слідстві, що під час анексії регіону розвозив продукти українським військовим у військові частини.

Нагадаємо, Афанасьєв вважався головним свідком обвинувачення у справі Олега Сенцова, проте відмовився від своїх свідчень.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори