"Надра України" роздають чорноморські родовища нафти і газу без аукціону

Суспільство
13.08 14:12
801
0

Ділянки нафтогазоносного шельфу Чорного моря продадуть двом пов'язаним компаніям, створеним у квітні цього року. Про це повідомляє у фейсбуці Олексій Гончарук, колишній радник екс-міністра екології Ігоря Шевченка, повідомляє "Наші гроші".

У квітні 2015 року "Надра України" та опосередковано дві кіпрські компанії "Гровісла Лімітед" і "Остеексперт Лімітед" заснували "Чорноморгеоресурс" і "Чорноморзахідінвест". Ці фірми мають однакову адресу реєстрації, а також одного і того ж директора – Тараса Бойка.

Читайте також: Компанія Ахметова розроблятиме нафтогазову площу в Харківській області

Усього лише за три місяці на новостворені компанії було оформлено всю погоджувальну документацію для отримання спецдозволів на користування 7 ділянками стратегічних покладів нафти і газу на шельфі Чорного моря біля берегів Одеської області.

Гончарук зауважує, що надра розбили на 7 ділянок, щоб за обсягом запасів поклади не підпадали під ознаки стратегічно важливих, щодо яких є окрема процедура.

"При цьому було зроблено все, щоб уникнути конкурентності при продажу цього стратегічного активу для України… в компанії на 25% засновником зайшла державна "Надра України", щоб скористатися пп.13 п.8 Постанови КМУ №615, яка передбачає продаж ділянок без аукціону. Зараз документи на ці ділянки знаходяться на розгляді в Держгеонадрах, де обов'язки керівника виконує пан Бояркін – людина, призначена безпосередньо Яценюком", – пише Гончарук.

Улітку 2012 року американська компанія ExxonMobil виграла аукціон на право видобувати і готова була заплатити майже 350 мільйонів доларів за право розробки однієї Скіфської ділянки шельфу.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори