Депутати просять ОБСЄ відреагувати на порушення виборчих прав переселенців

Суспільство
14.08 15:30
633
0

Партія "Відродження" звернулася до ОБСЄ і Ради Європи з попередженням про можливе порушення конституційного права на волевиявлення вимушених переселенців під час місцевих виборів в Україні 25 жовтня 2015 року.

Про це повідомив Володимир Пилипенко. За його словами, нова редакція закону про "Про місцеві вибори" не дозволяє внутрішньо переміщеним особам брати участь у місцевих виборах без зміни їхньої виборчої адреси.

Читайте також: Комуністи змінили назву для участі у виборах

У листах до Представника Генсека Ради Європи з питань координації програм співробітництва та Координатора проектів ОБСЄ в Україні, партія "Відродження" закликає звернути увагу на ситуацію з дотриманням політичних прав громадян України та висловити свої позиції з даного приводу. Внаслідок правової колізії, існує можливість дискримінаційного позбавлення права голосу на місцевих виборах 25 жовтня 1,5 млн. українців.

"У абсолютної більшості цих людей немає можливості змінити прописку, а відтак і свою виборчу адресу. Утім ці люди уже тривалий час беруть повноцінну участь у житті нових місцевих громад і юридично закріплені за ними, на підставі довідки про статус тимчасово переміщеної особи. Переселенці повинні отримати можливість реалізувати своє право голосу на місцевих виборах нарівні з усіма", - наголосив Володимир Пилипенко.

Нагадаємо, раніше у листі до ЦВК політична партія "Відродження" закликала комісію врегулювати законодавчу прогалину шляхом ухвалення роз'яснення, в якому пропонується визначити порядок голосування на місцевих виборах внутрішніх переселенців, без зміни їхньої виборчої адреси.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори