Україна - інструмент, яким знімуть скальп з Росії - політолог

Суспільство
20.08 17:15
Олександр Куриленко
7767
0

Цього тижня президент РФ Володимир Путін відвідав анексований Крим. Там він вкотре заявив, що українці та росіяни - один народ.

Про політичне значення цього візиту для "Знай" говорить політолог Володимир Цибулько.

http://politdengi.com.ua

- Як зрозуміти цей візит?

- Це демонстрація невизнання України як держави. Путін це робить візитом в Крим, а його бойовики – збройним шляхом.

Кремль мав би думати про налагодження відносин з цивілізованим світом. Але ні, Путін з Медведєвим дражнять одночасно і Україну, і Японію. Медведєв, наприклад, відвідав Курили, які Японія вважає своєю територією. Таке нехтування міжнародним право означає, що Путін вимагає переговорів з США. Його ціль – окреслення і визнання зони впливу Росії.

Читайте також: "Порошенко торгується з Кремлем. США це не подобається" - політолог

- Що і хто має входити в таку зону?

- Позаяк з арабським світом у Путіна погані відносини, зона має обмежитись тільки пострадянським простором. Водночас, подібні візити мають приводи до протилежного – посилення режиму санкцій.

- Скільки часу у Путіна, аби ось так себе поводити?

- Думаю, скільки його душі завгодно. Річ в тім, що Захід і Китай зацікавлені в якомога довшому правлінні Путіна. Бо він заганяє РФ в країни третього світу. На тлі Росії Індія, Китай та Бразилія виглядають динамічними і розвинутими країнами. У них є перспектива. У Росії при Путіні немає перспектив, вона приречена на технологічне відставання, стагнацію та велику історичну поразку в підсумку.

Читайте також: Китай "розірве" Росію, якщо домовиться з Заходом - експерт

- Яка наша роль?

- У Києва роль слабкого передового загону Заходу. Україна не просто подразник для РФ, а скальпель, який оголяє всі російські комплекси. Нарив імперськості і реваншизму без України в РФ не прорвався б. Україна як інструмент, яким знімуть скальп з Росії.

- А як же поворот до Китаю?

- Китай по жодному товару не залежить від РФ. Інтерес Пекіна полягає в тому, щоби російська сторона задарма продавала свої товари. По суті, Китай заробляє на російських комплексах. Натомість, Росія залежна від китайських товарів. Говорити про Китай як донора російської економіки не серйозно.

http://focus.ua

- На Курили Медведєв їздив сам, а в Крим разом приїхали. Це випадковість?

- Думаю, Медведєв і його група, яка грає роль псевдолібералів, розуміють, що після Путіна треба буде ділити владу, а то й тушу РФ. Медведєв залишається найм'якішою альтернативою. Він грає в тінь Путіна. Все одно російське суспільство перегріте шовіністичною істерією, тому різких змін не буде. Медведєв вибудовує з себе такого собі Хрущова, який кумедний в тіні Сталіна. Але для стабілізації відносин з Заходом цього образу досить.

- Як нашій дипломатії, на ваш погляд, правильно реагувати на такі поїздки?

- Зрозуміло, що такі поїздки політтехнологічні, як і українська реакція. Було б добре, аби ми могли конструювати колективну реакцію – України, США, Канади, ЄС та Японії.

Автор матеріалу: Олександр Куриленко

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори