«Гречка матиме вплив» - соціолог про майбутні вибори

Суспільство
19.08 14:44
852
0

Існує небезпека того, що на місцевих виборах в Україні можуть бути використані технології підкупу виборців, які застосовувалися на довиборах у Верховну раду на 205-му окрузі в Чернігові.

Таку думку в коментарі висловила соціолог Ірина Бекешкіна, яка була одним із координаторів кампанії "Фільтруй владу", організованої громадським рухом "Чесно". Пише "Апостроф".

На думку експерта, використання цих технологій може бути досить широким, якщо не буде ніякої правової реакції на підкуп виборців у Чернігові.

Читайте також: "Закон про місцеві вибори закрив партіям Майдану шлях у політику" - Ющенко

У той же час, Бекешкіна вважає, що до голосування на місцевих виборах громадяни будуть підходити "прагматично", і підгодовування людей гречкою не скрізь принесе ефект: "Ось у Чернігові гречку взяли, а проголосували за кандидата від президента. Тобто, поєднали одне з іншим: і матеріальне становище поправили, і проголосували за людину з влади, щоб потім ще що-небудь отримати. Тобто, гречка матиме вплив, але якщо виступить сильний кандидат від влади, то не факт, що завдяки їй вийде перемогти".

У Києві, на думку соціолога, взагалі може не вийти здобути перемогу за допомогою технологій підкупу. Як приклад вона згадала вибори до парламенту по своєму округу, де один з кандидатів відремонтував поштові скриньки, які не змінювалися з радянських часів, побудував дитячі майданчики в дворах і взагалі багато чого зробив для людей.

"І що? І нічого. Тому що це Київ. Тут досить багато народу, які від гречки не залежать і не мають наміру претендувати на подібні блага в майбутньому. Але чим бідніше населений пункт, тим більше шансів, що гречка спрацює", - вважає Бекешкіна.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори