Кличко стане "весільним генералом" при Порошенко

Суспільство
20.08 11:00
840
0

Віталій Кличко стане лише формальним главою пропрезидентської партії "Солідарність" після того, як вона поглине УДАР. У політраді і президії об'єднання буде не менше 80% людей Порошенка, вважають політологи.

Об'єднавчий з'їзд двох партій пройде 27 серпня і, попередньо, нова партія буде носити назву "УДАР-Солідарність". Хоча в Адміністрації Президента не виключають, що в останній момент у партії залишать тільки одну назву - "Солідарність".

За попередніми умовами, головою об'єднаної партії стане Віталій Кличко. Однак його головування зроблять номінальним. На об'єднаному з'їзді двох партій оберуть нову політраду і президію, яка на 80% складатиметься з ставлеників Порошенка. Буде також докорінно переписаний статут, який на чолі партії поставить де-факто колегіальний орган - президію.

"Це об'єднання можна назвати черговою феєричною поразкою Кличка. Порошенко перший раз виграв, домігшись зняття Кличка з президентських перегонів. Потім він у Кличка забрав контроль над Київрадою. Тепер же він ще й поглинув усю партію мера, зробив його формальним головою. Але й це головування Кличка буде ситуативним", - коментує ситуацію один з лідерів громадського руху "Рух за реформи" Андрій Турій.

Активіст проводить аналогію з Путіним і Медведєвим під час президентства останнього.

"Якщо буде поводитися правильно - залишатиметься "весільним генералом", почне показувати якісь амбіції - його одразу безболісно знімуть. А закінчить Кличко так само, як і Тігіпко - політичною безславністю. У цих двох дуже багато спільного. І в першу чергу їх об'єднує стратегічна дурість", - вважає Турій.

Читайте також: Ультиматум президента: або знищення УДАРу, чи конфлікт

Нагадаємо, що в обмін на злиття своєї партії з президентською "Солідарністю" Кличко отримає гарантії, що Порошенко не виставлятиме проти нього на мерських виборах свого кандидата. Місцеві вибори відбудуться 25 жовтня 2015 року.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори