Україна перекриває повітря Росії

Суспільство
26.02 12:42
951
0

Експорт російських бойових літаків під загрозою через припинення поставок Україною головок самонаведення для авіаційних ракет. Про це пише російське видання Gazeta.ru.

Покупці російських бойових літаків типу МіГ-29, Су-25, Су-27 і Су-30 незабаром можуть опинитися без ракет ближнього бою Р-73. Ракета була створена ще за радянських часів, а головки самонаведення (ГСН) до них вироблялися на київському заводі "Арсенал".

У березні минулого року через події на Сході України поставки ГСН в Росію припинилися, а їх запасів на заводі-виробнику ракет вистачить ще на 2-3 роки. ГСН вимагають особливих умов зберігання, а їх термін придатності вкрай обмежений. Нові ракети, які розроблялися на зміну Р-73, ще не готові навіть для російських ВПС, а їх випробування і прийняття на озброєння може затягнутися на кілька років.

Тих запасів ракет Р-73, що зараз є на складах МО РФ, може вистачити для російських ВПС ще на 7-8 років. Але постачання ракет іноземним покупцям опинилися під загрозою зриву. І це може сприяти тому, що імпортери російської авіаційної техніки переорієнтуються на інших виробників авіатехніки.

Показово в цьому плані, що буквально днями Єгипет, традиційний покупець озброєння радянського і російського виробництва, підписав багатомільйонний контракт з Францією на покупку винищувачів Rafale.

Крім того, відкривається ніша для нових експортерів авіаційної техніки, на зразок Китаю, який в останні кілька років стрімкими темпами розвиває свою авіапромисловість і розробляє відразу кілька напрямків перспективних бойових літаків, включаючи винищувачі п'ятого покоління, що явно не в інтересах Росії.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори