Українські інтелектуали проти «особливого статусу» Донбасу

Суспільство
21.08 17:55
1188
0

Учасники ініціативи "21 листопада", серед яких багато українських інтелектуалів, письменників та митців, виступили проти встановлення Конституцією "особливого статусу місцевого самоврядування" в окремих районах Донбасу.

Відповідне звернення з'явилося на сайті організації.

"Ми вважаємо, що внесення змін до Конституції України, які запускають реформу децентралізації та судову реформу, є на часі та надзвичайно важливим. Водночас ми категорично проти того, щоб змінювати Конституцію України під тиском воєнного агресора та навіть геополітичних союзників", - ідеться в зверненні.

Учасники групи також вважають, що "внесення змін до Конституції України, що визначають особливий статус окупованих територій, є початком руйнації конституційного ладу та української державності", і закликають президента "відмовитися від політичного тиску на Верховну Раду України щодо прийняття вказаних змін".

Читайте також: Мінські угоди по ряду пунктів нездійсненні - джерело в БПП

Серед підписантів заяви - Володимир В'ятрович, Сергій Жадан, Андрій Курков, Руслана Лижичко, Мирослав Попович, Олександр Ройтбурд, Віталій Сич, Олександр Ткаченко.

Президент Порошенко раніше заявляв, що згадані зміни не становлять загрози суверенітету, і відповідний законопроект не набере чинності, якщо на підконтрольних сепаратистам територіях не проведуть законні вибори.

13 серпня громадські діячі закликали президента і парламент запровадити мораторій на зміни до Конституції в частині децентралізації, а саме - особливостей самоврядування на Донбасі.

На 31 серпня скликане засідання парламенту, на якому планують розглянути попереднє схвалення цих змін.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори