На Поштовій завалилися розкопки

Суспільство
13.03 12:50
969
0
Фото: segodnya.ua

У Києві на розкопках стародавньої вулиці в районі Поштової площі стався обвал через ґрунтові води.

На Поштовій площі завалився розкоп в тому місці, де знайшли стародавні зруби і дерев'яні частоколи, між якими проходила вулиця ХI-XII століть, - пише "Українська правда".

Причина обвалу - підвищення рівня ґрунтових вод. Археологи вважають, що усе зможуть розчистити найближчим часом.

"Стався обвал: ґрунт з'їхав з бічних стін. Зараз видно тільки верхню частину древнього паркану, але ми розчистимо об'єкт заново", - розповів науковий співробітник Центру археології Києва Сергій Тараненко.

Яма, де проводять розкопки, засипалась сама і будівництво на об'єкті не проводиться. Археологи уточнюють наразі, де саме проходила берегова лінія Дніпра, оскільки на об'єкті виявлена складна система культурних шарів, яку теж потрібно вивчити. Існує різниця між ґрунтами різних періодів.

"Що на розкопі відкриємо і зафіксуємо - будемо діставати з метою подальшої експозиції. Де її розмістять, поки не вирішено. Зараз всі знайдені експонати знаходяться на дослідженні", - розповів науковець.

На Поштовій площі вже виявили колекцію монет XVIII століття, і зараз проводять спектрографічний аналіз металу. Фахівці дуже сподіваються, що музей можна буде створити на місці чи неподалік від розкопу на Поштовій.

За словами Вадима Заплатникова, керівника архітектурного бюро, так звана "консервація" археологічних знахідок на місці – це поширена у Європі практика. Тобто, якщо виявляють археологічну знахідку, її музеєфікують. Він приводить приклад Бельгії, де, будуючи готель, знайшли історичні цінності. Їх зберегли, створивши музей прямо у новозбудованому готелі. Подібні об'єкти можна також знайти у Франції, Австрії, Афінах, Португалії, Італії. На думку науковця, наявність подібного об'єкта у ТЦ зробить його унікальним, і тільки додасть кількість відвідувачів.

Міністерство культури також буде просувати ідею музеєвікації об'єкту. Вони створять спеціальну комісію, яка розробить стратегію збереження знахідок. Про це розповів завсектором Держреєстру нерухомих пам'яток архітектури Мінкультури Яків Діхтяр.

Забудовник поки не уточнює, яку із ідей щодо пам'ятки підтримує.

Теги: поштова площа розкопки Сергій Тараненко

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори