Воїнів УПА визнали борцями за незалежність України

Суспільство
09.04 14:45
1074
0
Фото: s.fraza.ua

Сьогодні Верховна рада визнала борцями за незалежність УПА, УНР та інші організації ХХ століття.

За закон Юрія Шухевича проголосував 271 народний депутат.

"Держава визнає, що борці за незалежність України у ХХ столітті, які визначені у статті 1 даного закону, відіграли головну роль у відновленні української державності, яка проголошена Актом 24 серпня 1991 року, що є основною передумовою надання правового статусу та вшанування пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті", - наголошується в законі.

Читайте також: Рада погодилась на воєнний стан від Порошенка

У ряд героїчних організацій увійшли: Союз визволення України, УСС, Карпатська січ, УНР, Гетьманат, ЗУНР, партизанські і повстанські загони Наддніпрянщини, УПА, Українська Гельсінська спілка, ОУН, Сойм Карпатської України та інші.

Усі люди, які боролись за незалежність у збройних, підпільних, політичних організаціях чи вели цю боротьбу індивідуально, вважають борцями за незалежність України. Згідно документу, держава може надати їм соціальні гарантії, пільги, державні нагороди та відзнаки.

"Публічне заперечення факту правомірності боротьби за незалежність України у ХХ столітті визнається наругою над пам'яттю борців за незалежність України у XX столітті, приниженням гідності українського народу і є протиправним", - пояснили у законі.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори