Російські ЗМІ не знають, про що брехати далі

Суспільство
10.04 10:42
4026
1

Кремль засуджує прийнятий вчора закон Верховної ради України про комунізм. Російські мас-медіа розгублені: українці, яких РФ звинувачує у нацизмі, тим же законом визнали націонал-соціалістичний режим - злочинним.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков нагадав слова Путіна "про згубність, з точки зору майбутнього, спроб викривлення нашого минулого", коментуючи закон, - повідомляє Інтерфакс.

Російське МЗС вважає бажання України звільниться від комуністичного минулого спробою переписати історію із політичними мотивами.

"Це все переписування наспіх під політичну кон'юнктуру історії, щоб сформувати нову ідеологію", - сказала заступник департаменту інформації і друку МЗС РФ Марія Захарова.

Читайте також: Контррозвідкою ФСБ керуватиме людина Путіна

Вона вважає, що це роблять в розпал громадянської війни, в той час, коли "Києву титанічними зусиллями був розроблений і запропонований план порятунку держави, який передбачає політичну консолідацію суспільства, і в розпал всього цього приймаються такі рішення".

При цьому деякі представники російських ЗМІ позитивно оцінили прийнятий Радою закон.

Заступник головного редактора газети "Московський комсомолець" Айдер Муждабаев привітав Україну і з сарказмом пояснив гостру реакцію Кремля.

"Вітаю Україну із законодавчим позбавленням від ідеології та символів тоталітаризму. Це великий день. РосТВ поки в ступорі: вирішують, як пояснити своїм зомбі заборону" нацистами "нацизму і комунізму", - написав журналіст на своїй сторінці у Facebook.

Вчора Верховна Рада заборонила пропаганду комуністичного та нацистського режимів в Україні. Відповідно до прийнятого закону, Рада засудила комуністичний і націонал-соціалістичний (нацистський) тоталітарні режими в Україні як злочинні, заборонила публічне заперечення злочинного характеру цих тоталітарних режимів, публічне використання і пропаганду їх символіки.

Нардеп Дмитро Тимчук вважає, що у законі є двозначності з приводу бойових нагород ветеранів, трудових відзнак, на яких є серп і молот, прапор СРСР, червона зірка тощо. Він пророкує численні спекуляції на цю тему та підготував відповідні правки, щоб їх унеможливити.

"Я вже підготував правки до даного закону, які дозволять виключити двозначні трактування і чітко зафіксувати - бойові нагороди радянського часу та нагороди за чесну працю як були, так і залишаються предметом гордості і символом визнання заслуг", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

"Я повністю і беззастережно згоден з твердженнями, що такі закони треба було прийняти років 20 тому. Тоді б ми швидше збудували нормальну країну, та й сьогоднішніх подій на Донбасі могло б не бути", - йдеться у повідомленні.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори