Передсмертний лист солдата прийшов через 70 років

Суспільство
23.04 14:53
720
0

slk.kh.ua

Мешканка села Малинівка Харківської області Любов Яценко отримала лист від свого розстріляного родича за 70 років після його загибелі.

Про це пише видання "Слобідський край".

В останній день свого життя автор передсмертної записки Василь Іванович Жуйборода перебував у Змієві у полоні фашистів. Німці влаштували розстрільний табір в будинку по вулиці Широнінців.

Саме у цьому будинку 22 березня 2015 року знайшли послання на сторінці із зошита, де олівцем було написано, що чоловіка розстріляли у Змієві. Записку автор просив передати додому батькам у село Малинівку до 12-ї сотні, а також вказав, що там же живе і дружина Марія Андріївна.

Читайте також: Любовні листи Фріди Кало виставлять на аукціон

"Господарі будинку вибивали дверний короб, видаляли стару обмазку, як раптом, з ніші в дверному отворі випав акуратно згорнутий квадрат паперу, дуже схожий на листа", - розповів керівник краєзнавчого товариства Юрій Бутенко, додавши, що його передали до музею.

Зміївські краєзнавці вирішили знайти родичів розстріляного, і написали запит, який відіслали на електронну скриньку управління культури райдержадміністрації, де, як виявилось, і працює одна з родичок Василя Жуйбороди - внучата племінниця Любов Яценко.

Згідно її розповіді, дружина розстріляного солдата Марія Андріївна чекала свого чоловіка до самої смерті.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори