На Волині відкрили пам'ятник Повстанській матері

Суспільство
11.05 14:31
1920
0

Перший в Україні пам'ятник Повстанській матері відкрили у Волинській області. Його встановили на могилі Федори Онищук (Хлуд) у селі Грабове Старовижівського району. Ініціатором цієї справи став волинський письменник і журналіст, депутат Верховної Ради першого скликання Андрій Бондарчук.

З родини Федори Онищук в УПА пішло четверо дітей та чоловік, загинули усі. Родина Онищуків мала у Грабовому великий добротний дім, споруджений на початку минулого століття.

Коли Волинь визволили від фашистів, то радянська влада забрала цей дім під контору колгоспу, а потім тут була сільська рада. Сама Федора доживала віку в хатині біля родичів. Влада не забувала історії цієї патріотичної родини. Жінка, навіть будучи пенсійного віку, не отримувала пенсії, жила, власне, з городу. Спецслужби не раз старалися зламати її дух.

Андрій Бондарчук каже, що не знає в Україні родини, де б мати благословила на смерть за волю і незалежність стількох своїх дітей. І до останньої миті свого земного життя не нарікала на долю... На її могилі стояв старенький хрест.

Андрій Бондарчук ще десять років тому звертався до влади, місцевих патріотів, аби допомогли з облаштуванням тут пам'ятника. Врешті-решт він виготовив пам'ятник Повстанській матері за власні кошти. У День матері на старому грабівському цвинтарі священики освятили пам'ятник. На ньому написали й імена дітей та чоловіка Федори Онищук, бо місце їхнього останнього притулку невідоме.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори