Порошенко підписав закони про декомунізацію

Суспільство
16.05 10:02
687
0

Президент Петро Порошенко поставив свій підпис під законами про декомунізацію. Зробив він це останнього дня, відведененого йому для підписання регламентом.

Про це повідомив прес-секретар глави держави Святослав Цеголко на сторінці у Фейсбук.

Він зазначив, що Україна зробила "ще один гігантський крок в майбутнє".

Відповідно до законів, заборонена радянська символіка та засуджений комуністичний режим. Також відкриють архіви радянських спецслужб, а УПА та інші організації будуть на офіційному рівні визнані борцями за незалежність країни.

Глава держави також заявив, що найближчим часом до Верховної Ради буде поданий законопроект, який удосконалить норми відповідальності за його порушення.

"Закони підписано - декомунізація почалася. Ідейна основа для демократичної трансформації країни та реінтеграції до Європи закладена на інституційному рівні. Але її здійснення можливе лише нашими спільними зусиллями. Тому по конях, друзі!" - зазначив на своїй сторінці у Фейсбук голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

Він повідомив, що готуватиме переклад текстів законів англійською мовою.

"До речі, КПУ та інші ліві тепер не зможуть взяти участі в найближчих місцевих виборах. Якщо тільки не відмовляться від своєї фірмової символіки. Перемога як вона є", - додає політичний експерт Тарас Березовець.

Нагадаємо, 9 квітня парламент підтримав закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів. Він також забороняє їхню пропаганду і символіку. Ще Верховна Рада ухвалила закон, який відкриє доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму за період з 1917 до 1991 років.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори