Північно-Кримський канал пересох і руйнується

Суспільство
08.06 13:18
1173
0

Крим продовжує економічно залежати від України. Після анексії півострова Росією та перекриття поставок води через Північно-Кримський канал, північна частина півострова стала відчувати серйозні проблеми з водою. Про це в інтерв'ю газеті "Кримський телеграф" розповів один з будівельників каналу Георгій Капшук.

Він підкреслив, що якщо в найближчий рік питання з подачею води по Північно-Кримському каналу не буде вирішено, то унікальна водна артерія зруйнується і безповоротно зникне, а населення змушене буде виїздити з північної, степової частині півострова.

"Всі твердять, що Крим від безводдя врятують артезіанські свердловини. А тепер в Північному Криму вже воду пити не можна - солона! Якщо весь час качати зі свердловин, що буде далі? Катастрофа" - повідомив експерт.

"Що можна робити в Криму без води? У мене думка одна - якщо не вирішити питання про Північно-Кримському каналі політичним, дипломатичним шляхом, йдучи на необхідні компроміси, він загине, і все, що було на півночі, північному заході, північному сході Криму, вся інфраструктура теж. Люди звідти підуть, села помруть", - заявив Капшук.

За словами фахівця, конструкції Північно-Кримського каналу зараз руйнуються, оскільки простоюють без води і піддаються руйнівному впливу спеки і сонця.

"Зараз там занедбано все. Якщо ще рік не буде використовуватися канал - прощай, Північно-Кримський! Я часто їжджу туди, я не сентиментальна людина, але сльози навертаються, коли бачу, що там залишилося! Цей залізобетон - він як живий організм. Влітку , коли грунт нагрівається до 60 градусів, а води немає - його коробить, веде. Одинадцять тисяч кілометрів каналів міжгосподарських, зрошувальних і трубопроводів! Як звідси до Аляски. Йому без води стояти влітку не можна", - сказав Капшук.
Читайте також: У Криму провал сезону і паніка - Чубаров

Раніше повідомлялося, що країни Євросоюзу прийняли політичне рішення продовжити санкції проти Криму ще на один рік, але юридично продовження санкцій оформлять трохи пізніше.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори