Спецслужби США шпигували за президентами Франції

Суспільство
24.06 09:54
1227
0

Американці прослуховували високо посадовців французького уряду останні 10 років.

Міжнародна організація WikiLeaks оприлюднила надсекретну документацію Агентства національної безпеки США. Згідно з опублікованими матеріалами АНБ стежило за трьома останніми президентами Франції: Жаком Шираком, Ніколя Саркозі та Франсуа Олландом. Також спецслужби шпигували за французьким кабінетом міністрів і послом Франції в США.

Читайте також: Франсуа Олланд відкрив міжнародний авіасалон Ле-Бурже

Зокрема, американські спецслужби записали розмови між французькими урядовцями стосовно деяких найбільш нагальних питань, що стоять перед Францією і міжнародним співтовариством.

Це стосувалося світової фінансової кризи, грецької боргової кризи, керівництва і майбутнього Євросоюзу, відносин між адміністрацією Олланда та урядом Німеччини Ангели Меркель, участю Франції в конфлікті в Палестині.

Як повідомляє Le Figaro, сьогодні вранці Олланд проводитиме збори Ради оборони, щоб обговорити цю ситуацію.

Викладена документація перегукується з раніше опублікованими матеріалами щодо прослуховування телефонів канцлера Німеччини Ангели Меркель та інших німецьких офіційних осіб.

Після цього розкриття спалахнув політичний скандал у Німеччині. Ця подія потягнула за собою масштабне розслідування співпраці німецької розвідки зі Сполученими Штатами, яке триває до сьогодні.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори