Спецслужби США шпигували за президентами Франції

Суспільство
24.06 09:54
1227
0

Американці прослуховували високо посадовців французького уряду останні 10 років.

Міжнародна організація WikiLeaks оприлюднила надсекретну документацію Агентства національної безпеки США. Згідно з опублікованими матеріалами АНБ стежило за трьома останніми президентами Франції: Жаком Шираком, Ніколя Саркозі та Франсуа Олландом. Також спецслужби шпигували за французьким кабінетом міністрів і послом Франції в США.

Читайте також: Франсуа Олланд відкрив міжнародний авіасалон Ле-Бурже

Зокрема, американські спецслужби записали розмови між французькими урядовцями стосовно деяких найбільш нагальних питань, що стоять перед Францією і міжнародним співтовариством.

Це стосувалося світової фінансової кризи, грецької боргової кризи, керівництва і майбутнього Євросоюзу, відносин між адміністрацією Олланда та урядом Німеччини Ангели Меркель, участю Франції в конфлікті в Палестині.

Як повідомляє Le Figaro, сьогодні вранці Олланд проводитиме збори Ради оборони, щоб обговорити цю ситуацію.

Викладена документація перегукується з раніше опублікованими матеріалами щодо прослуховування телефонів канцлера Німеччини Ангели Меркель та інших німецьких офіційних осіб.

Після цього розкриття спалахнув політичний скандал у Німеччині. Ця подія потягнула за собою масштабне розслідування співпраці німецької розвідки зі Сполученими Штатами, яке триває до сьогодні.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори