Як поводитися при затриманні чи арешті

Суспільство
07.11 20:41
Надія Царук
13530
0

З претензіями представників правоохоронних органів може зіткнутися кожен, незалежно від своєї законопослушності. Адже, законопослушність абсолютно не гарантує того, що вас ніколи не затримають чи не арештують правоохоронці.

Але, на жаль, далеко не кожен знає, які права є в громадянина, якого затримала чи арештувала поліція. Про найголовніші права затриманих чи арештованих розповів юридичний інтернет-ресурс Рrotokol.

1. Це правило найголовніше - вам мають зачитати та роз'яснити ваші права й скласти про це протокол, а також протокол про ваше затримання. Ці документи дуже важливі, вони будуть фігурувати в суді. Тому вам потрібно зазначити всі незаконні і неправильні дії працівників поліції, якщо такі були. Не забувайте попросити поліцейського не просто зачитати вам ваші права, але і роз'яснити;

2. Не свідчіть проти себе чи своїх рідних. Дуже важливо не давати жодних пояснень, допоки ви не поспілкуєтеся з адвокатом.

3. Якщо ви все ж таки вирішили давати показання, то пам'ятайте, що ви маєте право у будь-який час відмовитися їх давати й відповідати на запитання.

4. Ви маєте право на адвоката та на побачення з ним віч-на-віч до першого допиту. Тому в першу чергу заявіть працівнику поліції чи слідчому, що перед допитом хочете поспілкуватися з адвокатом.

5. Ви маєте право надавати докази. Ті докази, які свідчать про вашу невинність, варто надати слідчому лише тоді, коли ви впевнені, що він їх долучить до матеріалів справи. Якщо у вас такої впевненості немає – подавайте докази лише через адвоката, він знає, як процесуально їх правильно подати.

6. Ви маєте право вимагати перевірки судом законності вашого затримання. Тому відразу напишіть заяву до вашого місцевого суду, щоб слідчий суддя розібрався в законності вашого затримання.

7. Ви маєте право особисто брати участь у судовому розгляді щодо обрання будь-якого запобіжного заходу. Вимагайте своєї участі в суді, щоб довести свою правоту.

8. Вам не потрібно доводити свою невинуватість – це завдання поліції і прокуратури.

9. Вимагайте, щоб відразу про ваш арешт і місце перебування слідчий повідомив найближчим родичам. Це обов'язок слідчого!

10. Пам'ятайте, що якщо вас затримали за підозрою у вчиненні злочину, вас мають не пізніше 72 годин або звільнити, або доставити до суду для обрання запобіжного заходу! Вас не мають права тримати довше без рішення суду.

Як повідомляв сайт Знай.ua, відправити людину в психіатричну лікарню може тільки суд. Конституційний суд визнав, що така госпіталізація без суду є обмеженням конституційного права недієздатної людини на свободу та особисту недоторканність.

Теги: права людини, закон, затримання поліцією, арешт, права затриманих, права арештованих, поліція,
Автор матеріалу: Надія Царук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори