Генпрокуратуру Росії попросили перевірити законність створення СРСР

Суспільство
03.07 11:54
2016
0

Росіянин Володимир Шпитальов попросив генпрокурора Юрія Чайку перевірити законність дій у 1918 році Всеросійського центрвиконкому рад робітничих, селянських і солдатських депутатів і Ради народних комісарів по розгону Всеросійських установчих зборів.

Про це пише УНІАН.

"Прийшов до громадської приймальні генпрокуратури подати заяву про перевірку законності розгону Установчих зборів і створення в підсумку РРФСР", - повідомив він на своїй сторінці в Facebook.

Читайте також: Росія хоче перекроїти кордон з Україною

Заявник просить Генпрокуратуру дати ці роз'яснення у зв'язку з тим, що раніше вона прийняла рішення про незаконність входження Кримської області до складу Української РСР в 1954 році, а також почала перевіряти законність визнання незалежності Литовської, Латвійської і Естонської РСР.

"Як відомо, Установчі збори було обрано в ході демократичного народного волевиявлення, 06.01.1918 року ним була проголошена Російська Демократична Федеративна Республіка. Проте того ж дня силами, підконтрольними ВЦВК і РНК, робота Всеросійських установчих зборів була насильно припинена, а ВЦИК опублікував текст "Декрет про розпуск Установчих зборів", - йдеться у зверненні до російської прокуратури.

Шпитальов попросив перевірити законність створення ВЦВК, що прийняв рішення про розгін Установчих зборів, а також перевірити законність створення СРСР і РРФСР з урахуванням силового розгону Установчих зборів і створення Російської Демократичної Федеративної Республіки.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори