6 причин, через які можуть звільнити з роботи

Суспільство
25.11 14:30
Володимир Гук
18276
0

На вітчизняних приватних підприємствах текучість кадрів у 5 разів більша ніж на державних. Інколи спеціалісти самі намагаються шукати краще місце для розвитку або вищого доходу. Нерідко працівників просять звільнитися.

Портал "Знай" пропонує найпоширеніші причини звільнення працівників із приватних підприємств.

Запізнення на роботу

Зазвичай у приватних установах просять приходити на 10 годину дня. Рідше — на 9. У цей час людина вже повинна працювати, а не пити каву чи курити.

"Деякі роботодавці штрафують за запізнення. Ці штрафи можуть бути від 20 до 200 гривень. Зазвичай встановлюють фінансове покарання після третього або п'ятого запізнення. Це поширено в компаніх, які щось виробляють або надають послуги із виготовленння вікон, обробки деревини. Якщо там хтось із працівників приходить пізніше, це означає, що замовлення для клієнта буде затримно. Тобто є велика ймовірність, що наступного разу він у фірму не звернеться", - каже експерт ринку праці Наталія Рудакова.

Нерідко за запізнення звільнять працівників.

"Зазвичай це роблять у тих сферах, де на ринку праці багато досвідчених спеціалістів. Наприклад, у охоронних фірмах, юридичних, а також у міжнародних компаніях. Зазвичай запізнення є приводом для звільнення. А причиною — незібраність й необов'язковість людини", - говорить фахівець.

Невиконання плану

У бізнесі практично немає людей, які можуть протягом дня не "видавати на гора" певного результату. Практично кожен співробітник має свій план роботи.

"Якщо людина не виконує плану, вона не потрібна компанії. Таку виганяють. Якось я співпрацювала із одною крупною компанією і цікаво, що найчастіше там не виконували план люди віком за 45 років. Такі працювали ще за радянських часів на державних підприємствах і звикли переносити із дня на день свої обов'язки й працювати за ставку", - каже Наталія.

За її спостеререннями, також часто невиконують план молоді спеціалісти віком 23-25 років.

"У них нерідко бурхливе особисте життя, нестабільний емоційний стан через це. Вони можуть півдня зясовувати стосунки із коханими в інтернеті або по телефону", - говорить фахівець

Часті хвороби або особисті проблеми

У більшості фірм дають лікарняні. Однак у випадку простуди чи чогось незначного працівнику вірять на слово — просто дають вихідний.

"Якщо роботу можна виконувати вдома, наприклад під час нежитю, то просять працювати із дому. Керівництво більшості компаній не любить коли людина часто хворіє чи має повно особистих проблем, бо вона не виконує робочого плану. Знаю одного чоловіка, який влаштувався на роботу й за півроку двічі купував машину. Спочатку одну, потім — іншу. Його вигнали, бо часто відпрошувався із роботи", - розповідає Наталія Рудакова.

Пліткування

За даними порталу "Хедхантер-Україна", третина офісних працівників пліткує на роботі. Зазвичай під час обідньої перерви або у внутрішньому робочому чаті.

"Такого ніде не люблять. Це є ознакою того,що в працівника багато зайвого часу на роботі, а також, що її не влаштовує певний устрій у компанії. До речі, кілька років тому у США було дослідження про плітки на роботі. Відповідно до нього, це більше поширено у фірмах, де працює більше жінок, й знижує продуктивність роботи на 15 відсотків. Найменше таке явище виникає у компаніях, де всі працюють в одному приміщенні, а не окремих кабінетах, і де менше працівників виходить на перекур", - помітила експерт.

За її спостереженнями, аби вигнати з роботи пліткарів шукають формальну причину або прокол по роботі.

Купівля продукції конкурентів

Це явище поширене у вітчизняних фірмах, що виробляють певну продукцію та в іноземних.

"Якщо керівник помітить у свого працівника шоколад, зроблений конкурентами, можу винести зауваження. При системних порушеннях можуть вигнати. Однак для цього знайдуть якусь формальну причину — невиконання плану", - каже Наталія Рудакова.

Одруження на співробітнику

У багатьох фірмах, де працює понад 500 людей у статуті передбачено, що працівник не має права одружуватися на іншому працівнику.

"Це роблять, аби убезпечитися від сімейних змов всередині компанії або корисливих інтересів двох людей. Зазвичай зе це не звільняють, а просять написати заяву про звільнення за особистим бажанням", - говорить експерт.

Автор матеріалу: Володимир Гук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Володимир Парасюк про ідеологію протесту, схеми Ахметова та революцію до кінця (відео)
ЧитальняАналітика 23 лютого

Хто кого блокує, як довго все це триватиме та що здатне фундаментально змінити країну, розповів гість Politeka Online народний депутат […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори