Україна посідає 107 місце за кількістю жінок у парламенті

Суспільство
06.07 19:40
513
0

Україна займає місце у другій сотні країн за кількістю представниць "слабкої" статі в парламенті. Про це йдеться в національній доповіді "Цілі розвитку тисячоліття. Україна: 2000-2015".

Згідно з даними, на травень 2015 року в Верховній Раді присутня 51 жінка серед 422 депутатів. У процентному відношенні це 12,1% серед всіх депутатів ВР.

Першу сходинку в рейтингу займає Руанда, в якій жінки становлять 63,8% від загального числа депутатів. Також високий відсоток представниць "слабкої" статі у парламентах країн Північної Європи з середнім значенням в 41,5%. У США кількість жінок-парламентаріїв становить 19%. А середня кількість таких у світі - приблизно 22%.

У доповіді також зазначають, що у органах місцевого самоврядування відсоток жінок вищий, ніж у Верховній Раді. Наприклад, на Чернігівщині у місцевих радах жінок 54,9% від всіх депутатів.

Основним чинником, який сприяє участі жінок у парламентській діяльності, є їхня близькість до громадських організацій, зазначають експерти.

Читайте також: Коаліція в Раді тріщить по швах. Закон про прокуратуру не проголосували з 6 спроб

Водночас представництво жінок на міністерських постах становить 10,5%. За цим показником Україна посідає 68 сходинку у світі.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори