Проституція в Україні: до жінок відносяться, як до покидьків суспільства

Суспільство
16.12 18:03
Олексій Киштимський
5478
0

Представниць української секс-індустрії в Україні можна назвати найбільш незахищеними працівниками країни. Їх б'ють, ґвалтують, грабують і часом ставляться навіть не як до людей. Багато хто віддає перевагу взагалі не помічати їх існування - того, чого я не бачу, просто немає.

Але якщо закрити очі, навколишній світ не перестане існувати. Тому представниці найдавнішої професії вирішили нагадати про себе тим, з боку кого піддаються найбільшому тиску - правоохоронцям.

Суботники і побори

Ні для кого не є секретом, що проституція в нашій країні - це не просто прибутковий бізнес, а справжнє корупційне болото, з якого годуються всі кому не лінь. І в першу чергу - правоохоронні органи. Не варто думати, що якщо новини про побори та "міліцейські суботники" для секс-працівниць пропали із заголовків, то це означає, що зникло і саме явище.

І найголовніше, що в цій нескінченній мішанині з корупції і криміналу ніхто не опікується долею тих, хто ці секс-послуги надає. До повій ставлення, м'яко кажучи, зневажливе. Мало хто шкодує, ще менше людей турбує їхня доля. Незрозуміло чому, але прийнято вважати: якщо вони самі вибрали свою долю, то обов'язково повинні страждати. Саме про це вирішили нагадати владі самі робітниці, а також правозахисники з Amnesty International та інших організацій, провівши 16 грудня мітинг під будівлею Міністерства внутрішніх справ у Києві.

Поскаржитися нікому

Досить часто трапляється, що секс-працівники піддаються насильству з боку клієнтів і не тільки. Тут і побої, і зґвалтування, і грабежі. Найчастіше поліція на такі справи дивиться крізь пальці, неофіційно пояснюючи це тим, що раз діяльність "повій" нелегальна, то і відповідальність за неї та її наслідки нехай несуть самі.

"Люди, які надають секс-послуги, стають жертвами насильства, побиття, незаконних арештів, але не можуть навіть поскаржитися на це. А їх справи не розслідуються. Вони що, не люди? Або якісь неправильні жертви злочинів?" - задається питанням директор Amnesty International в Україні Оксана Покальчук.

У нашому суспільстві секс-працівниці вважаються такими собі "недолюдьми". І нікого не хвилює, що з ними відбувається. Чи б'ють їх, вбивають, ґвалтують, відбирають у них гроші - нікому до цього немає діла. Здавалося б, якщо людина добровільно займається таким родом діяльності, то держава повинна забезпечити їй для цього комфортні умови. Але на практиці влада, в особі поліції, робить життя секс-працівників нестерпним.

Є закон - є штраф

Самі правоохоронці часто стають найпершими дискримінаторами секс-працівників. Поки існує ст. 181.1 Кодексу про адміністративні правопорушення, їх можна штрафувати. Але поліцейські не просто штрафують повій, а й явно зловживають владою.

"Так вона навіть від будинку до робочого місця дійти не може. Поки по вулиці йде, вже 2-3 рази зупинили і протокол склали. Штрафуйте, так вже хоч за законом, а не абияк. Якщо жінка просто стоїть на вулиці, то в чому її вина? Доведіть спочатку, що вона якоюсь там діяльністю займається. Вона нею поки що і не займається, просто стоїть собі. У нас за думки і наміри поки що не карають", - нарікала одна з мітингувальниць, яка не назвала свого імені.

Окремою проблемою, на думку представниці Центру інформації з прав людини Маргарити Тарасової, є те, що така практика "обважування" секс-робітниць численними протоколами насправді ніяк не впливає на масштаби самого явища проституції. Люди продовжують працювати в цій сфері, їм більше нема куди подітися. Зате на додаток до інших проблем отримують ще й постійні штрафи.

І дійсно, поліцейські занадто спрощують собі життя. Не треба боротися з сутенерами, борделями і злочинцями, які цей бізнес "кришують". Достатньо раз на день штрафувати кількох секс-робітниць, і ось уже план виконаний, показники зростають, начальство задоволене, а боротьба з "проституцією" виходить жорсткою і безкомпромісною. Тільки, на жаль, абсолютно безрезультатною. А жертвами такого ставлення стають повії, від яких ніякої шкоди суспільству немає.

Але суспільство старанно продовжує або робити вигляд, що проституції як явища в країні немає, або відноситься до працівників секс-індустрії - як до покидьків суспільства. Хоча в багатьох країнах ця професія вже давно в рамках закону.

Теги: проституція, поліція, штраф, мітинг
Автор матеріалу: Олексій Киштимський

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Сирійський зв’язковий: чому в Путіна не ладяться перемовини з Іраном і Штатами
ЧитальняАналітика 22 лютого

Публічні удари йдуть із боку Тегерана, а Москва поки намагається відмовчатися, щоб взаємні докори не переросли на справжню ворожнечу. Американські […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори