На Хортиці виявили унікальний археологічний комплекс (фото)

Суспільство
10.07 13:23
1704
0

На острові Хортиця в Запорізькій області археологи виявили унікальний комплекс періоду ямної культури з кам'яним похованням, віком близько 2 тис. 300 років.

Про це повідомив керівник археологічної експедиції - директор Запорізького обласного центру охорони культурної спадщини та відомий український археолог Олег Тубольцев.

Знахідка датується III тис. років до н.е. Комплекс не має аналогів. Він являє собою овал діаметром близько 50 метрів з ровами, орієнтованими по сторонах світу, кількома входами, величезним скупченням обпалених кісток тварин, сховищами керамічного посуду періоду шнурової кераміки і жертовником. Під ним археологи виявили нижню щелепу людини і кам'яний комплекс у південній частині з похованням чоловіка-жерця, вождя чи ідейного лідера племені. Це дуже нехарактерно для ямної культури.

Схожі за формою комплекси, за словами Тубольцева, раніше знаходили в Португалії та Азії, але в жодному з них не було кам'яних поховань.

Читайте також: Чернігівські стародавні пам'ятники зруйнував ремонт тротуару

Керівник експедиції також розповів, що під час робіт відбулися містичні події.

"Як тільки ми спробували відкрити поховання, почався сильний дощ з грозою, і ми змушені були переривати роботу. Так повторювалося кілька разів, а коли ми поховання все-таки відкрили, у мене в руках з нез'ясовних причин в буквальному сенсі слова розсипалася трубка, яку ми вирішили розкурити, виявивши, що сигарети закінчилися ", - розповів Тубольцев.

Археологи планують максимально попрацювати над загадкою кам'яного комплексу цього року.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори