Візовий режим: бочка дьогтю в чергових обіцянках

Суспільство
28.12 15:25
Юрій Кравчук
3405
0

Не далі як 27 грудня 2016 року черговий єврочиновник заявив про те, що вже в першій половині наступного року Україна отримає довгоочікуваний "Безвіз". Однак українці, які вже неодноразово "отримали" його за попередні три роки, особливо не відреагували на чергове "завтра". Про те, скільки ще триватиме епопея зі скасуванням штампів в закордонному паспорті, - далі в матеріалі порталу "Знай.ua".

На обіцяне три роки чекають. Здається, це прислів'я досить непогано ілюструє стан справ з наданням безвізового режиму для громадян України. Сьогодні ми в черговий раз дізналися, що безвіз буде. Тепер його обіцяють в першій половині 2017 року.

Візовий режим: бочка дьогтю в чергових обіцянках

Цілком ймовірно, що європейські партнери не просто так затягують з нововведенням. Згідно з офіційною статистикою, за останній рік кількість українців, які шукають притулок в ЄС, зменшилася на 39% (в порівнянні з минулим роком). При цьому, за результатами 2015 року, українці в загальному потоці біженців, які просять притулку в Європі, - це всього 1,6% (22 040 осіб). Тож, хоч і не зовсім зрозуміло, про що так сильно ТАМ переживають, але тенденція зниження інтересу наших співгромадян до ЄС - очевидна.

По суті, проблема безвізу полягає в стереотипному мисленні самих українців, яке ніхто не поспішає змінювати. Все просто. До певного моменту в минулому наші співвітчизники думали, що безвізовий режим надасть їм ті ж права, що і шенгенська віза, - можливість безперешкодного переміщення територією країн ЄС. Але з часом стало зрозуміло, що слово "безвіз" потрібно розуміти буквально, як відсутність віз. Не більше.

Візовий режим: бочка дьогтю в чергових обіцянках

З огляду на те, як довго нам не хотіли надавати обіцяне, зовсім не дивним стало і питання про створення механізму призупинення дії безвізу, необхідність в запровадженні якого в ЄС виникла вперше.

Виходить, що крім "зупинки реформ" причиною для тимчасового призупинення дії угоди може стати ще низка факторів.

Наприклад, дуже цікавим фактором можна вважати "збільшення кількості відмов на в'їзд". З одного боку, цей показник ніби залежить від того, чи зможуть наші співвітчизники виразно аргументувати причини своєї поїздки за кордон. З іншого - це чарівна паличка, яка дозволяє в будь-який момент відмовити необхідному числу людей, що автоматично призведе до необхідного "призупинення" до кращих часів.

І таких умов достатньо: збільшення числа нелегалів з України (яких і зараз вже немало), підвищення кількості запитів на статус політичного і т. д. біженця, зниження фінансування реадмісії, підвищення терористичної загрози.

Візовий режим: бочка дьогтю в чергових обіцянках

Цікавий момент: щоб аргументувати своє перебування в європейській країні, на кордоні у вас можуть попросити підтвердити мету свого прибуття. При цьому, як не дивно, чіткого списку документів, що підтверджують мету поїздки, не існує.

Як зазначила виконавчий директор громадської організації "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко: "Україна, завдяки "морквині" безвізового режиму, зробила низку унікальних і вкрай важливих реформ, однак цей інструмент просування змін на даний момент себе вже вичерпав". Ця думка Сушко досить цікава і в значній мірі характеризує сам процес візової лібералізації.

Так, по-перше, на думку громадського діяча, безвіз - це морквина перед Україною, яка стимулює реформи. Не зовсім ясно, чи розуміє експерт значення цього символу, оскільки насправді він уособлює процес маніпуляції, який (в силу значення самого символу) приносить вигоду виключно маніпулятору, оскільки "осел" (в даному випадку - українці) в цій історії завжди залишається голодним.

За словами все тієї ж Ірини Сушко, враховуючи, що стара "морквина" вже порядком зносилася і набридла українцям, новим витком у просуванні реформ може стати імплементація Угоди про асоціацію з ЄС. Тож, шановні ослики, готуємося. У наступному році на зміну набридлій мантрі про "безвіз" прийде нова пісенька.

Теги: безвізовий режим, безвіз, ратифікація угоди, кордон України, реформи
Автор матеріалу: Юрій Кравчук

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори