Rozetka.ua — інтернет-портал з обману покупців

Суспільство
03.01 14:45
Матеріал підготував Макс Грушев
111804
7

Один із найбільших інтернет-магазинів в Україні масово обманює покупців, використовує брудні технології в конкурентній боротьбі й ухиляється від сплати податків.

Під час зимових свят усі українці задаються єдиною метою: купити якісні й недорогі подарунки. У багатьох наших співгромадян не завжди вистачає часу, щоб приділити його походу по магазинах у пошуках відповідних покупок. Та і в еру цифрових технологій багато хто віддає перевагу шопінгу в інтернет-магазинах.

А вибрати з тисячі магазинів хороший ресурс, де органічно дотримані ціна і якість, не так вже і просто. І тут у боротьбу за клієнта вступає реклама. І той, хто проводить найбільш агресивну рекламну кампанію, отримує більшу кількість клієнтів. Тому не дивно, що "Розетка" стає лідером за продажами. Нав'язливими посиланнями, що варто купувати тільки у них, інтернет-магазин заполонив ефіри телебачення і радіо, сайти, газети. В результаті у звичайного покупця склалася оманлива думка, що альтернативи Rozetka.ua просто немає.

У підсумку замовляють товари на цьому ресурсі, часто сплохувавши. Проте замість якісного обслуговування і товару отримують масу проблем: невиправдано затягнуті терміни доставки, неякісний товар, а нерідко втрачають і гроші.

Щоб не стати жертвою інтернет-махінаторів, у першу чергу варто вивчити історію їх роботи. Для цього не треба багато часу, досить просто почитати відгуки про роботу магазину. Але не на сайті самого магазину, вони там жорстко модеруються, а на альтернативних ресурсах.

Так ми подивилися думку українців, які неодноразово замовляли товари в інтернет-магазині Rozetka.ua.

Для сайту, що позиціонує себе як інтернет-магазин №1, ситуація гнітюча. Половина користувачів невдоволені, і приблизно 40% оцінили роботу як "жахливу".

В умовах кризи, коли велика частина населення використовує будь-яку можливість економити, інтернет-магазин вирішив зіграти на цьому на свою користь. При купівлі товару Rozetka.ua пропонує покупцеві зробити відео розпаковування з позитивним відгуком, за що обіцяють 100 грн у подарунок. Це своєрідна безкоштовна реклама для магазину. Але часто споживачі залишаються обдуреними.

Податкова неохайність

Інтернет-магазин Rozetka.ua вже опинявся в центрі скандалів, пов'язаних із відхиленням від податків. У 2012 році податкова навіть зупинила роботу компанії та її партнерів, пред'явивши фіскальні претензії на суму 7,3 млн грн несплати ПДВ.

Сьогодні схеми по відходу від сплати податків "прозоріші". Магазин користується лазівками в податковому законодавстві і всіляко намагається їх зберегти. Йдеться про тіньовий імпорт. При пересилці товарів вартістю до 150 євро відсутній збір на митниці. Це вигідно зарубіжним магазинам. А вітчизняні, перш ніж покласти товар на полицю, повинні заплатити і митний збір, і ПДВ. Трохи несправедливо.

Своє відношення до цього висловив Сергій Башлаков, співвласник ТОВ "МТИ", депутат Київради. Зокрема він зазначив, що має місце дивна колізія, коли вітчизняний виробник не лише незахищений, але навіть дискримінований українською державою. Башлаков проаналізував ситуацію на конкретних прикладах.

"З інтересу зайшов на сайти Rozetka і Сity.com і виявив, як мені здається, цікаве пояснення. Наприклад, у розділі "Смартфони" червоним кольором відмічено, що товар знаходиться в Польщі. Тому термін постачання гаджетів - сім робочих днів", — пише експерт.

Він пояснив, це означає, що і Rozetka, і Сity.com продають в Україні товар, відправляючи його з польських складів. Це дозволяє їм обходити митні платежі, не наповнюючи вітчизняного бюджету, використовуючи існуючу лазівку в законодавстві. Вони зацікавлені в такій дірі в законодавстві.

До речі, те, що товар везуть із Польщі, може стати причиною ще ряду проблем. Техніка може бути не сертифікована для продажів в Україні, тобто ймовірно виникнення проблеми з гарантійним обслуговуванням.

Примушування постачальників

На початку року, що минає, між компанією "Розетка.юа" і "Епіцентр" розгорівся скандал. Власник "Розетки" Владислав Чечьоткин заявив, що конкуренти хочуть убити його магазин. Мовляв, вони забороняють своїм постачальникам виставляти товари на Rozetka.ua.

У пресі була розгорнута справжня війна проти конкурентів. Були навіть вимоги до АМКУ притягнути "Епіцентр" до відповідальності. Але, як виявилося, все не так однозначно.

Зокрема директор з розвитку Work.ua Сергій Марченко відмітив: "Приблизно те ж саме зробила сама "Розетка" з тисячами сайтів, що продавали електроніку. Немає нічого неконкурентного в тиску на постачальників. Поки постачальників схиляють обмежити постачання в "Розетку" об'ємом продажів в "Епіцентрах", а не паяльником, я не бачу в цьому нічого непристойного".

Підтримала цю точку зору і Анна Ковальська, глава магазину Igrosvit. За її словами, "Розетка" сильно демпінгувала на ринку іграшок, а коли магазин намагався понизити ціни вслід за нею, постачальники припиняли відвантаження товару, посилаючись на тиск із боку "Розетки". "Іноді буває так, що роздрібна ціна на "Розетці" нижча нашої оптової… Видавлювати усіх заради монополії, а потім писати, які всі інші нечесні — смішно", — говорить вона.

Поки торгові мережі воюють між собою, знижуючи ціни, — український споживач у виграші. Але при цьому є багато підводних каменів. Продаючи дешевше, магазини часто пропонують нам неякісну продукцію, яку повернути потім дуже складно. В результаті покупець витрачає час, нерви і гроші. Зате власники такого бізнесу стабільно збільшують свій капітал. Той же Владислав Чечьоткин, власник Rozetka.ua, увійшов до рейтингу 100 найбагатших людей України, зайнявши 77-е місце зі своїми 66 мільйонами доларів.

Теги: Rozetka.ua, Rozetka, Розетка, Владислав Чечьоткин
Автор матеріалу: Матеріал підготував Макс Грушев

Коментарі

alex sis
alex sis
14.01.2017 / 19:03
Шо за відверта брехня, з Розеткою маю стосунки вже більше 5 років і 30 товарів і жодного разу не було проблем, навіть 1 раз робив повернення товару, так без проблем отримав назад уплачені кошти. СМЕРДИТЬ ЗАКАЗУХОЮ, тьфу !!!
Гість
Гість
10.01.2017 / 09:09
тоже неоднократно заказывал в розетке.на новую почту приходит через день-два.Никаких проблем.А товар такой же как и в супермаркете китайский (только выбор побольше),но на 20-30 проц.дешевле.Все что брал - работает отлично.Чисто гонево на розетку
Антон Левченко
Антон Левченко
09.01.2017 / 22:37
Часто пользуюсь Розеткой и никаких проблем никогда не было. Все культурно. Правда доставкой никогда не пользовался, сам подъезжаю за заказанным товаром. Насчет ухода их от налогов, то это вопрос правоохранительных органов, а я не обязан кому-то верить.
Moderator Reality
Moderator Reality
08.01.2017 / 15:52
Звичайна заказуха. Більш за все вразило "При пересилці товарів вартістю до 150 євро відсутній збір на митниці" - Хто бажає сплачувати мито на кордоні від 22 євро. Навіть за посилку від родичів? Відгукніться! А ось і замовник: "АПИТУ хочет решать, кому и что можно ввозить, — отвечает ему основатель Rozetka Владислав Чечеткин, выступающий против законопроекта" Джерело - http://www.epravda.com.ua/publications/2016/12/6/613454/ Примітка: "Ассоциация предприятий информационных технологий (АПИТУ) лоббирует интересы 72 крупнейших производителей, импортеров и дистрибьюторов потребительской электроники. Их товары занимают 90% рынка Украины. Идею налогообложения посылок стоимостью свыше 22 евро АПИТУ начала продвигать с весны 2016 года. Тогда ассоциация написала премьеру письмо с просьбой ужесточить условия импорта, в частности, установить лимит в 22 евро. "Из-за теневого импорта госбюджет ежегодно не получает 3,6 млрд грн налогов", — говорилось в письме". До речі: https://petition.president.gov.ua/petition/31085 (Петиція президенту - Підвищення порогу неоподатковуваного імпорту товарів до 500 євро)
Нах Ваня
Нах Ваня
07.01.2017 / 21:34
Налицо джинса.Епицентр купил автора за гроши.То что продает Епицентр-50% голимое китайское дерьмо.К покупателю отношение пох....кое.Пока выловишь продавца в Епицентре пройдет немало времени.А если делаешь покупки большого списка товаров то уходит как минимум полдня.Занимаюсь ремонтами и часто клиенты закупаются в Епицентре.Сколько интересных перлов слышу от клиентов-пора писать избранные перлы в книгу матов )))
Антон
Антон
04.01.2017 / 13:01
Суть поста от дегенератов, доказывает лишь ущербность аффтора и типа "обманутых" клиентов, хотя за руку никто не тянет туда, доступ к другим сайтам никто не ограничивает, если умолишенные не могут совладать с собой и бегут сразу после рекламы покупать, то эта проблема нашего недоразвитого общества, а не магазина. Для того что б что-то обсерать, надо что-то создать и потом с чем то сравнивать. Обычная заказная статья, одноразового тролля
Гість
Гість
04.01.2017 / 02:12
Ассоциация "22 Евро" бесится из-за того что Розетка стала на бок покупателей и не дала им продавать товары с Али в три раза дороже :)

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Африканська авантюра Росії: навіщо Путіну військова база у Джібуті
ЧитальняАналітика 25 лютого

Додалися до цього непрості відносини з Іраном, складнощі з Туреччиною. У результаті російська дипломатія отримала низку складних завдань. Однак це […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори