Заради миру з Росією: у Пінчука ідеї, у Медведчука план, - думка

Суспільство
14.01 14:58
114
0

Авторською інтерпретацією "плану Медведчука" назвав статтю Віктора Пінчука "Заради миру з Росією Україні доведеться йти на болючі компроміси" в The Wall Street Journal блогер Олексій Куракін.

Що до змісту, то відмінності між ідеями Пінчука і мирним планом Медведчука більш істотні, вважає експерт.

"На противагу Пінчуку, який запропонував, щоб вищі чиновники, політики і олігархи офіційно погодилися" тимчасово виключити членство в ЄС "і визнали, що" Україна не вступить в НАТО в найближчій або середньостроковій перспективі ", Медведчук наполягає, що такі рішення повинен приймати весь український народ ", - уточнив Куракін.

На його думку, Пінчук всього лише пропонує "розглянути ідеї" і "підготувати докладні реалістичні пропозиції", хоча лідер "Українського вибору" вже запропонував чітку структуру мирного плану: покрокове виконання кожного наступного пункту Мінських угод виключно після виконання попереднього.

"Ми чекаємо від когось відновлення миру в Україні і вирішення наших проблем замість того, щоб виконувати свої зобов'язання, передбачені міжнародно-правовим актом -" Комплексом заходів щодо реалізації Мінських угод ", включаючи прийняття законів про амністію, особливий статус, вибори на Донбасі і затвердження змін до Конституції України ", - цитує блогер Медведчука.

Куракін стверджує, що в Україні є величезний суспільний запит на мирне вирішення кризи, і це повинно стати фундаментом для діалогу і співпраці як із Заходом, так і зі Сходом.

"Західний істеблішмент активно змінює пріоритети: на перший план виходить не Україна, а стала вже ключовий для Заходу зовнішньополітична проблема - криза у відносинах з Росією. Політики (і не тільки на Заході) намагаються підняти лежачий камінь спотикання під назвою Україна за допомогою різних важелів: від заяв на рівні послів (посол ФРН в Україні Ернст Райхель 14 грудня заявив, що місцеві вибори на Донбасі можна провести до повернення владі України контролю над кордоном) до "формули Штайнмайера". На жаль, такі спроби наштовхуються або на гучне мовчання Банковій, або на кампанію протидії в ЗМІ, підконтрольних "партії війни", - констатує блогер.

Як відомо, після виходу своєї статті в провідному американському виданні Віктор Пінчук заявив про те, що редакція WSJ, орієнтуючись на інтереси американського читача, скоротила оригінальний текст більш ніж наполовину.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

Ознака коаліції: як радикали роздають аванси парламентській більшості
ЧитальняАналітика 24 лютого

Чи можна, з одного боку, бути союзником влади, а з другого – жорстким її опонентом? Якщо проаналізувати позицію, яку наочно […]

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори