Через глобальне потепління можуть вимерти джмелі

IT-світ
24.07 03:15
837
0

Побоювання за долю бджіл, глобальна популяція яких стрімко скорочується, лунають в останні роки все голосніше. Їхнэ зникнення загрожує справжньою катастрофою для сільського господарства.

Однак бджоли - не єдині важливі запилювачі. Не менш важливі їхні родичі - джмелі, яким в останні роки доводиться не легше. Про це повідомляє Еurekalert.

Скорочення популяцій джмелів триває вже досить давно, зокрема в Європі і в Північній Америці. Недавнє дослідження чітко зв'язало цей трагічний процес з наростаючим глобальним потеплінням.

Спільна робота вчених з Євросоюзу, Канади та США узагальнила інформацію про зміни чисельності 67 видів джмелів протягом останніх 110 років.

Читайте також: Половина хмар - це "дихання" планктону - вчені

Зі наростанням потепління види джмелів, що жили в найспекотніших регіонах Європи та Північної Америки, просто зникли. Між 1901 і 1974 роками південна межа проживання цих комах змістилася на сотні кілометрів на північ. Подекуди, в досить гористих місцевостях, вони збереглися, але перебралися вище, рятуючись від спеки.

Як не дивно, але північна межа ареалу залишилася на місці, незважаючи на те, що температура в цих регіонах за вказаний період зробилася помітно вищою. Пояснити цей парадокс автори поки не зуміли.

Більше того, вважають, що справжня батьківщина джмелиних роду - палеоарктика, де було достатньо прохолодно.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування16.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори