Виявили рослину, яка захищається від комах трупами інших комах

IT-світ
29.07 04:25
1131
0

Біологи виявили унікальну особливість у одного з представників трав'янистих рослин роду водозбір. Вона використовує для самозахисту трупи комах.

Про це повідомляє видання Ecology.

Водозбір іноді ще називають аквілегією. Зараз науці відомо близько 70 видів таких рослин. Всі вони ростуть в Північній півкулі. Один з них, Aquilegia eximia, виробив незвичайну стратегію захисту в ході еволюції.

Рослині загрожують гусениці і метелики, які поїдають бутони, квіти і плоди аквілегії. Вона не відлякує ворогів, а вбиває їх.

Ця рослина виділяє хімічні сигнали, на які реагують бабки і жуки. Комахи сідають на нього, прилипають до тонких волосках і гинуть. Потім до мертвих жуків сповзаються павуки-стерв'ятники, щоб пообідати. Разом з приклеїти комахами вони поїдають і гусениць.

Читайте також: Через глобальне потепління можуть вимерти джмелі

Такий "дует" вигідний обом, і павуки навчилися самі не прилипати до аквілегії.

Наразі подібна стратегія захисту серед рослин виявлена ​​тільки у Aquilegia eximia Однак реальне кількість видів, що використовують її, може бути вище.

Нагадаємо, раніше вчені виявили у ос Deuteragenia ossarium не менше цікаву особливість. Вони використовують трупи мурах для захисту своїх гнізд. Фахівці вважають, що мурахи, навіть мертві, створюють навколо гнізда запах мурашника. Це, в свою чергу, і відлякує ворогів ос.

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування22.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування08.01
ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори