Люди пережили неандертальців завдяки собакам

IT-світ
03.03 07:00
804
0

Люди змогли викорінити неандертальців завдяки раннім собакам, виведеним із вовків. Вони допомагали у полюванні 40 000 років тому.

Собак використовували, щоб отримати конкурентну перевагу у полюванні, що призвело до зникнення неандертальців на континенті 40 000 років назад, вважає відомий американський антрополог професор Пет Шіпмен з Університету штату Пенсільванія – пише The Independent.

"Ми уклали союз з вовком і це було кінцем для неандертальця" – сказав Шіпмен.

Ця теорія кидає виклик звичайній академічній думці, ніби вовки були одомашнені всього лише 10 000 років тому, що збігається з підйомом сільського господарства.

Професор вважає, що вовки були виведені людиною 70 тисяч років тому, коли люди вперше прийшли в Європу з Африки.

Теорія б розкрила таємницю, чому домінуючі неандертальці в Європі вимерли кілька тисяч років після прибуття людей на континент, незважаючи на те, що жили в цьому регіоні протягом більш ніж 200 000 років.

"Ранні вовкодави відстежували і переслідували таких тварин, як лось і бізон, поки ті не стомлювалися. Після того люди вбивали їх списами або луками і стрілами" - припускає професор Шіпмен..

Дослідження, опубліковане минулого року, виявило, що сучасні люди і неандертальці жили поруч один з одним в Європі, обмінюючись культурою та генами. Останні неандертальці на думку вчених померли у сучасній Бельгії.

Теги: неандертальці, вовки, стародавні люди

ЦІКАВІ МАТЕРІАЛИ

ПолітикаВибір редакціїРозслідування18.01
Loading...

Вибір редакції


ПолітикаВибір редакціїРозслідування05.01
СуспільствоВибір редакціїРозслідування03.01
все лучшие материалы по версии редакции ›

Фото та відео

МИ В СОЦІАЛЬНИХ МЕРЕЖАХ

Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, аби завжди бути в курсі найсвіжіших новин та найцікавіших подій

Догори